Poola tõlge

Kodėl verta užsakyti lenkų kalbos vertimus iš „Transly“ vertimų biuro?

Puikus lenkų kalbos vertimai 

„Transly“ vertimų biurui suteiktas tarptautinis ISO 17100:2015 kokybės sertifikatas, reiškiantis, kad „Transly“ vertimų biuras atitinka visus vertimo paslaugų teikimo reikalavimus. Iš mūsų užsakyti lenkų kalbos vertimai išlaikys originalią teksto prasmę, bus be klaidų ir natūraliai skambės skaitančiajam. Štai kodėl vertimo procese atsižvelgiame į numatytą teksto prasmę ir perteikiame ją skaitytojui ar naudotojui lengvai suprantama forma. Tvirtai tikime, kad gerą lenkų kalbos vertimą lengvai supras lenkiškai kalbantis verslo partneris, klientas ar kolega, nepriklausomai nuo jų kilmės ir gimtosios kalbos. Atliekame tikslius ir terminologiškai teisingus vertimus. Norėdami pasiekti geriausius rezultatus, paprašysime papildomos informacijos ir, jei reikia, peržiūrėsime šaltinio tekstą. Jei norite įsitvirtinti Lenkijos rinkoje, galime lokalizuoti vertimą Lenkijos auditorijai – tai ypač svarbu verčiant svetaines, rinkodaros tekstus, saugos duomenų lapus ir pan.

Poola tõlge

Greiti lenkų kalbos vertimai

Dirbame greitai. Dėl puikių „Transly“ techninių galimybių, kvalifikuotų vertėjų ir sklandžių procesų mūsų vertimai taip pat atliekami greičiau. Nuolat dedame visas pastangas, kad atsakytume jums kaip įmanoma greičiau bei pasiūlytume geriausias kainas. Jei reikia, galime dar labiau pagreitinti procesą ir vieną projektą paskirdami keliems vertėjams vienu metu. Sparčiai besivystanti neuroninio mašininio vertimo technologija padeda papildomai pagerinti mūsų darbo našumą. Šiuolaikinė vertimo programinė įranga, aptinkanti pasikartojimus tekste, dar labiau padeda paspartinti mūsų darbo procesą. Verčiant į lenkų kalbą, efektyviai laikomės proceso, išlaikome lankstumą, greitai priimame sprendimus. Galime drąsiai teigti, kad „Transly“ yra viena iš greičiausių vertimo paslaugų teikėjų šioje srityje.

Kiire poola tõlge

Nebrangus lenkų kalbos vertimas

„Transly“ siūlo geriausią vertimų kainos ir kokybės santykį. Mūsų vertimo projektai vykdomi naudojant moderniausias technologijas, o prie jų dirba magistro laipsnius turintys vertėjai bei profesionalūs redaktoriai. Kadangi naudojame išmanią vertimo programinę įrangą ir nuolat tobulinamas mašininio vertimo technologijas, galime pasiūlyti itin palankią kainą lenkų kalbos vertimui. Taip pat siūlome nuolaidą už tekste pasikartojančius segmentus. Tai ypač svarbu nuolatiniams partneriams: kuo daugiau panašių tekstų verčiame, tuo mažesnę vertimo kainą galime pasiūlyti savo lojaliems klientams. Kiekvieną segmentą verčiame tik vieną kartą, tad už jį taip pat turėsite mokėti tik vieną kartą. Tad galite būti tikri, kad pateikiame jums geriausią pasiūlymą.

Soodne poola tõlge

Sklandus vertimo procesas

Padėsime vertimo procesą padaryti kuo sklandesnį ir patogesnį. Turėdami daug žinių ir patirties, sugebėjome sukurti sprendimus, leidžiančius mums sistemingai valdyti vertimus, sykiu naudoti vertimo atmintis, terminų bazes ir centrinę darbo srauto sistemą. Žinome, kad projektų valdymas apima daug daugiau nei tik teksto vertimą iš vienos kalbos į kitą. Norint užtikrinti streso nekeliančią užsakymo patirtį, skaidrų biudžetą ir laiku atliekamus lenkų kalbos vertimus, būtina turėti sklandų darbo srautą. Tad sumažinome arba automatizavome visas daug laiko reikalaujančias standartines procedūras. Galite būti tikri, kad tiek biudžetas, tiek vertimo terminas atitiks jūsų didžiausius lūkesčius.

Mugav poola tõlge

Konfidencialumas garantuojamas

Garantuojame visų tekstų konfidencialumą. Skaitmeninė sauga, duomenų apsauga ir konfidencialumas yra aspektai, į kuriuos savo darbe žiūrime labai rimtai. Į vertimo paslaugų sutartį įeina konfidencialumo reikalavimas. Jei reikia, taip pat galime sudaryti atskirą susitarimą dėl konfidencialumo. Vertimo programinės įrangos ir patikimo saugojimo serverio naudojimas padeda sumažinti duomenų nutekėjimo riziką. Kadangi naudojama vertimo programinė įranga, failų nereikia siųsti el. paštu, o tai padeda išvengti duomenų nutekėjimo ir klaidingai nusiunčiamų el. laiškų. Be to, į mūsų vertimo procesą integruotas kopijos kūrimas realiuoju laiku, tad jūsų lenkų kalbos vertimai su mumis yra saugūs.

Konfidentsiaalne poola tõlge

Visos su vertimu susijusios paslaugos iš vienos agentūros

Norime, kad jūsų bendradarbiavimas su mumis būtų kuo patogesnis. Darysime viską, kad patenkintume visus jūsų pageidavimus dėl vertimo, redagavimo ir turinio kūrimo, taip pat viską, kas susiję su šiomis paslaugomis. Todėl siūlome ir paieškos optimizavimo paslaugą išverstoms svetainėms, ir lokalizavimo paslaugą internetinėms parduotuvėms. Mūsų paslaugos taip pat apima vertimo konsultacijas, vertimo kokybės vertinimą, įgarsinimą ir dubliavimą. Be to, džiaugiamės galėdami pasiūlyti verstų tekstų maketavimo, dizaino ir spausdinimo paslaugas. Taigi visas su lenkų kalbos vertimu susijusias paslaugas lengvai ir patogiai rasite vienoje vietoje.

Poola tõlkebüroo

Külli

Külli yra mūsų vyriausioji vertimo specialistė. Ji studijavo vertimą Talino universitete ir jau daugiau nei 15 metų dirba vertėja. Külli yra perfekcionistė, jos netenkina rezultatas, kuris nėra bent jau optimalus. Jos unikalus gebėjimas yra greitasis skaitymas. Ji puikiai supranta techniką ir geba itin tiksliai numatyti būsimas tendencijas.

Toimetaja tegevjuht

„Transly“ vertimų biuras siūlo profesionalius vertimus, kurie taupo jūsų laiką ir pinigus.

Norėdami pateikti užsakymą, atsiųskite mums el. laišką arba užpildykite užklausos formą ir nurodykite šią informaciją:

 • kokios paslaugos jus domina;
 • kokiomis kalbomis jums reikia paslaugos;
 • koks yra paslaugos terminas.

Pateikdami užklausą taip pat palikite bet kokią papildomą informaciją arba failą, kad galėtume viską išanalizuoti ir pateikti tikslią kainą.

Per valandą susisieksime su jumis ir pateiksime pasiūlymą.

Saada_päring

Kurią lenkų kalbos vertimo paslaugą turėčiau rinktis?

Lenkų kalbos techninis vertimas

Techninis vertimas apima tokias sritis kaip inžinerija, statyba, aplinkos apsauga ir technologijos, informacinės technologijos, transportas, automatika ir kt. Dažniausiai pasitaikantys tekstų tipai, kuriems reikalingas techninis vertimas, yra, pavyzdžiui, naudotojo vadovai, saugos instrukcijos, greito paleidimo vadovai, sąrankos vadovai, ataskaitos ir programos. Techninis vertimas sudaro labai svarbią „Transly“ teikiamų paslaugų dalį. Verčiame vartotojo vadovus ir su IT susijusius tekstus į lenkų kalbą, lokalizuojame programas lenkiškai kalbančiai rinkai, siūlome daug kitų paslaugų.

Tehnikateksti tõlkimine poola keelde

Internetinių puslapių vertimas į lenkų kalbą

Internetinių svetainių vertimas yra viena iš populiariausių mūsų teikiamų vertimo paslaugų. Kokybiškas internetinės svetainės vertimas padeda kurti patikimą įmonės įvaizdį. Dėl šios priežasties mes patogiai, greitai ir kokybiškai išversime į lenkų kalbą jūsų įmonės internetinę svetainę. Vietoj rankinio internetinių tekstų kopijavimo ir skelbimo naudojame naują technologiją, kuria galime automatiškai eksportuoti internetinių svetainių tekstus ir importuoti vertimus. „Transly“ lenkų kalbos vertėjai ir redaktoriai išmano SEO principus, todėl svetainių, internetinių tekstų bei tinklaraščių vertimo procese nuolat atsižvelgiama į strateginius raktinius žodžius.

Kodulehe tõlkimine poola keelde

Ekonominių tekstų vertimas į lenkų kalbą

Ekonominių tekstų vertimas į lenkų kalbą – svarbi sritis, apimanti metinių ataskaitų lenkų kalbos vertimus, taip pat apskaitos dokumentų, banko išrašų, mokėjimo įrodymų ir kt. vertimą į lenkų kalbą. „Transly“ gali pasiūlyti daug privalumų, jeigu planuojate įsigyti ekonominių tekstų anglų kalbos vertimą, pvz., finansų žodyno ir apskaitos bei bankininkystės terminijos išmanymą, konfidencialumą, greitį, gerą bendravimą, puikų kainos ir kokybės santykį.

Majandustõlge poola keelde

Teisinių tekstų vertimas į lenkų kalbą

Teisinis vertimas į lenkų kalbą apima sutarčių, teismo dokumentų ir teisės aktų vertimą. Vadovaudamiesi ISO sertifikuotais kokybės procesais, atliekame tikslius ir terminologiškai teisingus teisinių tekstų vertimus į vokiečių kalbą. „Transly“ laikosi griežtų asmens duomenų apsaugos taisyklių ir konfidencialumo reikalavimų, kurie yra ypač svarbūs teisiniams vertimams.

Õigustekstide tõlkimine poola keelde

Rinkodaros tekstų vertimas į lenkų kalbą

Rinkodaros teksto vertimas į lenkų kalbą gali būti laikomas sėkmingu, kai lenkų kalba tiksliai perteikiama žinutė, vertimas atspindi prekės ženklo vertybes ir stilių, o, svarbiausia, lenkų kalbos vertimas net neatrodo kaip vertimas. Rinkodaros tekstų vertimus į lenkų kalbą apima produktų aprašymų, svetainių, internetinių parduotuvių, apžvalgų, straipsnių, šūkių, reklamų, kampanijų pranešimų, pardavimo pasiūlymų, įmonės misijų ar vizijų arba prekės ženklo vertybių vertimai. „Transly“ siūlo ne tik profesionalius rinkodaros tekstų vertimus, bet ir lokalizavimo ir perkūrimo lenkų kalba arba kūrybinio vertimo į lenkų kalbą paslaugas.

Turundusteksti tõlkimine poola keelde

Mokslinių tekstų vertimas į lenkų kalbą

Mokslinių tekstų vertimas į lenkų kalbą – viena pagrindinių mūsų paslaugų. Mūsų klientai: Talino universitetas, Talino technologijos universitetas, Estijos mokslinių tyrimų taryba, Estijos geologijos tarnyba, Estijos aplinkos tyrimų centras, „Praxis“ politikos studijų centras, Estijos švietimo ir mokslinių tyrimų ministerija ir kt. Versdami mokslinius straipsnius ar daktaro disertacijas į lenkų kalbą, ypatingą dėmesį skiriame atitinkamai terminologijai ir glaudžiai bendradarbiaujame su klientu, kad užtikrintume kokybišką vertimą.

Teadusteksti tõlkimine poola keelde

Medicininių tekstų vertimas į lenkų kalbą

Medicininis vertimas apima, be kita ko, medicinos prietaisų naudotojo vadovų vertimą, informacijos apie vaistus, pacientų informacinių lapelių, medicinos bylų, farmacinių tyrimų ir kt. vertimą. Visiems mūsų lenkų kalbos vertimams taikomas ISO standarto kokybės užtikrinimo procesas, kuris garantuoja, kad lenkų kalbos vertimai bus tikslūs, atlikti laiku ir atitiks kitus kokybės standarto reikalavimus. Kiti privalumai pasirinkus „Transly“ – konfidencialumas, greitis ir puikus kainos ir kokybės santykis.

Meditsiiniteksti tõlkimine poola keelde

Saugos duomenų lapo vertimas į lenkų kalbą

Saugos duomenų lapas – dokumentas, pateikiantis informaciją apie tai, kaip užtikrinti saugų cheminės medžiagos naudojimą visoje tiekimo grandinėje. Kadangi kiekvienas saugos duomenų lapo tiekėjas yra atsakingas už saugos duomenų lapo turinį, saugos duomenų lapų vertimą į lenkų kalbą geriausia patikėti „Transly“ vertimų biurui. Ne tik verčiame tekstą, bet ir nustatome galimus esminius jo trūkumus ar neatitikimus. Turime didelę saugos duomenų lapų vertimo į lenkų kalbą patirtį. Visada laikomės naujausių atitinkamų teisės aktų ir oficialios terminologijos, kad užtikrintume jūsų saugos duomenų lapų vertimų teisingumą, aiškumą ir tikslumą.

Ohutuskaartide tõlkimine poola keelde

Lokalizavimas lenkų kalba

Programinės įrangos lokalizavimas yra kompiuterinės programos ar mobiliosios programos vertimas ir pritaikymas Lenkijos rinkai. Programinės įrangos lokalizavimo metu atsižvelgiama į Lenkijos vartotojų poreikius ir įpročius. Programinės įrangos lokalizavimo darbus „Transly“ patiki profesionaliems vertėjams, kurie turi technologinių žinių ir kuriems lenkų kalba yra gimtoji.

Tarkvara lokaliseerimine poola

Lenkų kalbos vertimo žodžiu paslaugos

Lenkų kalbos vertimą žodžiu apima šnabždamasis vertimas, nuotolinis vertimas žodžiu, konferencijų vertimas ir nuoseklusis vertimas – vertimo paslaugos, reikalingos renginiuose, susitikimuose, mokymo kursuose, sudarant notarinius sandorius ir kt. „Transly“ lenkų kalbos vertėjai žodžiu – aukštos kvalifikacijos specialistai, turintys ilgametę patirtį įvairiose srityse. Padėsime jums išsirinkti vertimo žodžiu paslaugą, geriausiai atitinkančią jūsų poreikius.

Suuline tõlge poola keelde

Sertifikuotų tekstų vertimas į lenkų kalbą

Bendradarbiaujame su prisiekusiais lenkų kalbos vertėjais, tad siūlome sertifikuotą oficialių dokumentų vertimą į lenkų kalbą. Prisiekęs lenkų kalbos vertėjas prisiima atsakomybę už vertimo teisingumą savo parašu ir antspaudu. Jei reikalingas sertifikuotas lenkų kalbos vertimas, pavyzdžiui, teikiant prašymą priimti į mokyklą, keliaujant ar teismo procese, tik prisiekę vertėjai yra kompetentingi išversti tokius dokumentus į lenkų kalbą.

Vandetõlge poola keelde

Geriausias vertimas – žmogaus indėlio ir technologijų rezultatas. Pasinaudokite geriausiomis „Transly“ vertimų biuro paslaugomis.

Kalbos

Lietuvių-lenkų ir lenkų-lietuvių vertimas

Daugiau nei du milijonai žmonių kalba lietuvių kalba kaip gimtąja kalba. „Transly“ į lietuvių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš lietuvių kalbos į lenkų kalbą. Atsiųskite mums lietuvių-lenkų-lietuvių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

leedu tõlge

Latvių-lenkų ir lenkų-latvių vertimas

Daugiau nei vieno milijono žmonių gimtoji kalba yra latvių. Į latvių kalbą verčiame interneto svetaines, internetines parduotuves, produktų duomenų lapus, katalogus, rinkodaros tekstus, dokumentus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš latvių kalbos į lenkų kalbą. Atsiųskite mums latvių-lenkų-latvių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

läti tõlge

Anglų-lenkų ir lenkų-anglų vertimas

Angliškai kalba 1,5 mlrd. žmonių visame pasaulyje! „Transly“ į anglų kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš anglų kalbos į lenkų kalbą. Atsiųskite mums anglų-lenkų-anglų kalbos vertimo užklausą!

inglise tõlge

Vokiečių-lenkų ir lenkų-vokiečių vertimas

Padarius rašybos klaidą vokiečiai į ją žiūrės labai nepalankiai. „Transly“ į vokiečių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš vokiečių kalbos į lenkų kalbą. Atsiųskite mums vokiečių-lenkų-vokiečių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

saksa-tõlge

Prancūzų-lenkų ir lenkų-prancūzų vertimas

Ar žinojote, kad daugiau nei 200 milijonų žmonių visame pasaulyje kalba prancūziškai? Į prancūzų kalbą verčiame interneto svetaines, meniu, sutartis, rinkodaros tekstus ir daugelį kitų tekstų. Taip pat verčiame iš prancūzų kalbos į lenkų kalbą. Atsiųskite mums prancūzų-lenkų-prancūzų vertimo užklausą!

prantsuse-tõlge

Ispanų-lenkų ir lenkų-ispanų vertimas

Ar žinojote, kad Europos ispanų kalba ir Lotynų Amerikos ispanų kalba skiriasi viena nuo kitos? „Transly“ verčia svetaines, sutartis ir daug kitų dalykų į ispanų kalbą. Taip pat verčiame iš ispanų kalbos į lenkų kalbą. Atsiųskite mums ispanų-lenkų-ispanų vertimo užklausą! 

hispaania tõlge

Italų-lenkų ir lenkų-italų vertimai

Italų kalba visame pasaulyje šneka maždaug 85 milijonai žmonių. Į italų kalbą verčiame interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš italų kalbos į lenkų kalbą. Atsiųskite mums italų-lenkų-italų vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

Itaalia tõlge

Ukrainiečių-lenkų ir lenkų-ukrainiečių vertimai

Daugiau nei 45 mln. žmonių bendrauja gimtąja ukrainiečių kalba. „Transly“ į ukrainiečių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš ukrainiečių kalbos į lenkų kalbą. Atsiųskite mums ukrainiečių-lenkų-ukrainiečių kalbos vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

ukraina tõlge

Rusų-lenkų ir lenkų-rusų vertimai

Ar žinojote, kad rusiškose svetainėse kreipiantis į skaitytoją yra įprasta vartoti formalųjį jūs? „Transly“ į nepriekaištingą rusų kalbą verčia interneto svetaines, produktų aprašymus, sutartis ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš rusų kalbos į lenkų kalbą. Atsiųskite mums rusų-lenkų-rusų vertimo užklausą!

vene tõlge

Estų-lenkų ir lenkų-estų vertimas

Maždaug milijono žmonių gimtoji kalba yra estų. „Transly“ į estų kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš estų kalbos į lenkų kalbą. Atsiųskite mums lenkų-estų-lenkų vertimo užklausą!

estonian translation

Suomių-lenkų ir lenkų-suomių vertimas

Daugiau nei penki milijonai žmonių kalba suomiškai. „Transly“ į suomių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš suomių kalbos į lenkų kalbą. Atsiųskite mums suomių-lenkų-suomių vertimo užklausą!

soome tõlge

Norvegų-lenkų ir lenkų-norvegų vertimas

Apie 5 mln. žmonių gimtoji kalba yra norvegų. „Transly“ į norvegų kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš norvegų kalbos į lenkų kalbą. Atsiųskite mums norvegų-lenkų-norvegų vertimo užklausą!

norra tõlge

Patikėkite mums savo vertimus. „Transly“ vertimų biuro vertėjai verčia greitai ir kokybiškai.

Dažniausiai užduodami klausimai apie lenkų kalbos vertimą

Kodėl verta versti tekstus į lenkų kalbą?

Lenkija – puiki šalis, turinti stiprią ekonomiką ir daugiau kaip 37 mln. gyventojų. Lenkija yra patraukli eksporto rinka. Tiek pati šalis, tiek jos gyventojai vaidina svarbų vaidmenį pasauliniame kontekste. Nors lenkai paprastai gerai moka anglų kalbą, į lenkų kalbą išversti el. parduotuvių tekstai ar svetainės suteikia didesnį pasitikėjimą lenkų klientams ir partneriams, skatina pateikti užsakymą, domėtis bendradarbiavimu ar sudaryti sutartį.

Kaip turėtumėte pateikti užklausą dėl lenkų kalbos vertimo?

Užsakinėdami lenkų kalbos vertimą užklausos pateikimo metu pridėkite originalų tekstą, jeigu turite tokią galimybę. Jeigu originalus tekstas dar nėra paruoštas, nurodykite apytikslį reikiamų išversti žodžių skaičių. Taip pat nurodykite vertimo tikslą ir papildomą informaciją apie vertimo teksto skaitytojus. Galiausiai nurodykite terminą, reikiamą formatą ir visus su vertimu susijusius pageidavimus.

Kaip nustatoma vertimo kaina?

Lenkų kalbos vertimo kainą labiausiai lemia teksto paskirtis, pvz., tekstų ar laiškų vertimai bendromis temomis yra pigesni nei medicininių tekstų vertimai, nes pastariesiems reikalingas specialistas vertėjas, redaktorius ar ekspertas terminologiniam tikslumui užtikrinti. Mes nuolatiniams klientams siūlome patrauklią nuolaidų sistemą, kurią padėjo sukurti mūsų vertimo programinė įranga, leidžianti apskaičiuoti besikartojančius segmentus. Tokiu būdu mūsų klientai gali sutaupyti, jeigu tekste aptinkama nemažai pasikartojančių segmentų.

Kokie yra dažniausi lenkų kalbos vertimo užsakymai?

Dažniausios užklausos dėl vertimo paslaugų: dokumentų vertimas į lenkų kalbą; įmonę lenkų kalba pristatančios informacinės medžiagos, skirtos verslo susitikimui Lenkijoje, parengimas; užklausos dėl informacijos apie gaminius vertimo į lenkų kalbą kainos; naudotojo vadovo vertimas iš lenkų kalbos į kitas kalbas; įmonės interneto svetainės vertimas į lenkų kalbą.

Ką reikėtų žinoti prieš užsakant lenkų kalbos vertimą?

Kokybiškam lenkų kalbos vertimui reikia laiko ir pastangų. Jei pateiksite mums pakankamai papildomos informacijos apie verčiamą medžiagą, pagerinsite vertimo kokybę. Pavyzdžiui, žinant tikslinę auditoriją ir numatytą išverstos medžiagos paskirtį, lengviau suvokti kontekstą ir patenkinti tikslinės auditorijos lūkesčius. „Transly“ vertimų biuras verčia specializuotus tekstus, informaciją apie gaminius, naudotojų vadovus, interneto svetaines, grožinę literatūrą, IT tekstus ir rinkodaros tekstus. Siūlome ir kitas su vertimu susijusias paslaugas, pavyzdžiui, lenkų kalbos vertimų optimizavimą paieškos sistemoms (SEO).

Ką turėtumėte žinoti apie Lenkijos verslo kultūrą?

Lenkija yra didelė katalikiška šalis, kurioje vyraujančios savitos vertybės ir įsitikinimai turi įtaką tiek verslo, tiek tarpasmeniniams santykiams. 2004 m. Lenkija tapo Europos Sąjungos nare, tačiau dar neįsivedė euro kaip valiutos. Lenkijos ekonomika yra šešta pagal dydį, o gyventojų skaičius – septintas pagal dydį Europos Sąjungoje. Nors lenkų perkamoji galia yra šiek tiek mažesnė už Europos vidurkį, gyventojų turtas sparčiai auga. Lenkija turi didelį plotą ir daug gyventojų, yra strategiškai patogioje vietoje – prie Baltijos jūros, pačiame Europos centre, todėl ją lengva pasiekti vos per kelias valandas trunkantį skrydį iš daugelio šalių.

Kodėl turėtumėte išversti savo svetainės ar el. parduotuvės tekstus į lenkų kalbą?

Lenkai labai mėgsta apsipirkti internete: jie dažniausiai perka drabužius ir aksesuarus (batus, rankines, papuošalus) (72 %), taip pat statybos ir interjero reikmenis (68 %).

Internetinės parduotuvės privalumas – mažos išlaidos. Kad internetinė parduotuvė lenkų kalba būtų sėkminga, rekomenduojame pasirinkti lenkišką domeno vardą ir teikti greitą kurjerių paslaugą klientams. Su internetinės parduotuvės veikla susiję dokumentai taip pat priklauso nuo parduodamų prekių kilmės, visų pirma nuo to, ar jos pagamintos Lenkijoje, ar importuotos. Elektroninės komercijos tekstams versti siūlome vertimo paslaugas pagal ISO 17100:2015 standartą, taip pat mašininio vertimo postredagavimo paslaugą, kuri yra gerokai pigesnė už įprastą vertimą.

Kokia kalba lenkai dažniausiai bendrauja?

Prie paprastų ir skaidrių teisės aktų įpratusius verslininkus gali gąsdinti Lenkijos biurokratija, verslo apmokestinimo taisyklės, senamadiškas valdymo stilius ir didelės šalies paprotys versle vartoti gimtąją kalbą. Tačiau dauguma lenkų iš tikrųjų moka bent vieną užsienio kalbą. Mokyklose lenkai daugiausia mokosi rusų, vokiečių ir anglų kalbų. Dėl istorinių priežasčių vokiečių ir rusų kalbas vyresnės lenkų kartos ne visada nori vartoti. O jaunesnei kartai dažnai trūksta rusų kalbos žinių. Todėl saugiausias pasirinkimas – anglų kalba, nes lenkai su užsieniečiais dažniausiai bendrauja angliškai, ypač kai pašnekovas nemoka lenkiškai. Vis dėlto, jūsų verslui gali labai pasitarnauti pastangos kalbėti lenkiškai. Lenkų kalbos vartojimas labai padeda bendrauti ir palaikyti tvirtus santykius su lenkais.

Kokie yra pagrindiniai verslo etiketo Lenkijoje aspektai?

Paprastai lenkai laikomi gana punktualiais, tačiau tai ne visada pasitvirtina. Pavyzdžiui, vadovaujančias pareigas einantys žmonės gali vėluoti į susitikimą. Pasak lenkų, vadovybei tai priimtina, nes vėlavimas laikomas jų statuso ir svarbos įrodymu. Svečiai, žinoma, turėtų atvykti laiku. Vėlavimas ketvirtį valandos paprastai atleidžiamas. Tačiau jei esate pakviestas į socialinį renginį, pavyzdžiui, vakarėlį ar sutikimą, kur taisyklės yra laisvesnės, galima atvykti šiek tiek vėliau.

Kokios verslo dovanos tinkamos Lenkijoje?

Lenkai tikisi apsikeisti dovanomis per pirmąjį verslo susitikimą ir patvirtinus sandorį arba pasirašius sutartį. Tinkamos nedidelės dovanos, pavyzdžiui, įmonės suvenyrai (be ryškių raidžių ar logotipų) arba nacionaliniai suvenyrai. Aukštos kokybės šokoladas, cigaretės, gėlės, kvepalai, vynas ar likeriai iš dovanotojo šalies arba tokie, kurių Lenkijoje nėra, taip pat laikomi tinkamomis verslo dovanomis. Lenkų kultūroje įprasta dovanoti nelyginį skaičių gėlių, nes lyginis skaičius siejamas su mirtimi. Reikėtų vengti geltonų chrizantemų – jos laikomos laidotuvių gėlėmis. Be to, negalima dovanoti baltų ir raudonų gvazdikų bei lelijų, kurios taip pat siejamos su gedulu.

Kokių pagrindinių Lenkijos verslo susitikimų etiketo aspektų turėtumėte nepamiršti?

 • Per pirmąjį verslo susitikimą būsimasis partneris gali nesusitikti su Lenkijos įmonės vadovu akis į akį. Paprastai pirmajame susitikime įmonei atstovauja vidurinės grandies vadovas.
 • Lenkai visada žiūri pašnekovui į akis. Tarp pokalbyje dalyvaujančių asmenų reikėtų palaikyti vienos rankos atstumą.
 • Lenkai garsėja savo tiesmukiškumu: jie sako tai, ką galvoja, ir vengia išsisukinėti. Juokauti per pirmuosius susitikimus neįprasta. Tačiau tai galima daryti per socialinius susitikimus.
 • Sveikinantis svarbu paspausti ranką ir užmegzti akių kontaktą. Jei susitikime dalyvauja daug žmonių, su visais reikia pasisveikinti atskirai ir paspausti ranką. Tai laikoma pagarbesniu gestu nei paprastas palinkėjimas galva ar pamojavimas.
 • Vyrai turėtų palaukti, kol moteris išties ranką.
 • Remiantis lenkų įsitikinimais, rankos paspaudimas per slenkstį neša nelaimę.

Kaip tinkamai kreiptis į verslo partnerį iš Lenkijos?

 • Lenkai kreipiasi mandagiai, pvz., pone (pan) ir ponia (pani). Žodis „panele“(panna) Lenkijoje vartojamas retai. Paprastai taip kreipiamasi į vaikus. Šiuolaikinėje Lenkijoje į visas moteris, nepriklausomai nuo jų šeimyninės padėties, įprasta kreiptis pani.
 • Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tam tikrų lenkiškų pavardžių galūnės keičiasi priklausomai nuo asmens lyties. Ištekėjusios lenkės paprastai perima vyro pavardę. Vyriškos giminės pavardė baigiasi balse -i arba -y, o moteriškos giminės – -a. Pavyzdžiui, į pono Bruszynski žmoną būtų kreipiamasi kaip į ponią Bruszynską.
 • Kreipiantis į įmonės vadovą ar kitą aukštas pareigas užimantį asmenį, svarbu po „ponas“ ar „ponia“ įterpti jo pareigas. Rekomenduojama vartoti abu kartu, pavyzdžiui, „pone direktoriau“ arba „ponia generaline direktore“. Lenkų kultūroje kreiptis į žmogų tik pavarde yra nemandagu ir nepagarbu.
 • Apie tai, kad jūsų verslo santykiai su lenkais tapo asmeniškesni, galima spręsti gavus kvietimą dalyvauti Brüderschaft (liet. brolija). Šis senovinis vokiškos kilmės paprotys, paplitęs ir Rusijoje, tebėra puoselėjamas ir gerbiamas Lenkijoje. Per šį ritualą, per kurį tampama gerais draugais ir pereinama prie asmeniškesnės kreipimosi formos, du žmonės išgeria sukryžiavę rankas per alkūnes ir pasako tostą. Išgėrę, jie simboliškai vienas kitą pabučiuoja. Iš pradžių tai darydavo išskirtinai tik vyrai, o dabar – ir moterys.

Kokia apranga tinkama verslo susitikimui Lenkijoje?

Verslo susitikimuose Lenkijoje paprastai reikalaujama oficialios aprangos: vyrai vilki tamsius kostiumus ir kaklaraiščius, o moterys – švarkus ir sijonus arba kelnes. Didelėse organizacijose darbuotojų darbo aprangą paprastai nustato įmonė. Kai kurios įstaigos ir įmonės vadovaujasi laisvo dalykinio stiliaus aprangos kodu. Mažų ir vidutinio dydžio įmonių darbuotojai paprastai neturi nustatyto aprangos kodo.

Skaityti daugiau

VERTIMŲ BIURAS, VERTIMAI RAŠTU, REDAGAVIMAS, TURINIO KŪRIMAS, VERTIMO PASLAUGOS, APIE MUS

Mūsų klientai

Admiral Markets Tallinn
allies tallinnas
Balti-Logistika Tallinn
Baltika tallinn
bcs itera tallinnas
Beckhoff tallinn
Bolt tallinn
CGI_Tallinn
elsavie_logo_Tallinn
esplan tallinn
Esto Tallinn
Fortum tallinn
hemles tallinn
ideal tallinnas
Infragate Tallinn
KPMG tallinnas
Maxima tallinn
merko Tallinnas
monestro
Moneyflow tallinn
Montonio tallinnas
Nexd tallinn
Tallinna tehnikaülikool
netgroup tallinnas
newsec tallinnas
Nobel digital tallinn
nordecon tallinnas
Printall tallinnas
Synerall tallinnas

Patikėkite savo vertimą mums. „Transly“ vertimų biuras teikia greitas ir kokybiškas paslaugas.

SUSISIEKITE SU MUMIS, NEKANTRAUJAME SU JUMIS PABENDRAUTI

Įrašykite savo el. pašto adresą, pridėkite reikiamus failus ir pateikite užklausą. Lauksime jūsų užklausų.