norra-eesti

Kodėl verta užsakyti norvegų kalbos vertimus iš „Transly“ vertimų biuro?

Puikūs norvegų kalbos vertimai 

„Transly“ vertimų biurui suteiktas tarptautinis ISO 17100:2015 kokybės sertifikatas, reiškiantis, kad „Transly“ vertimų biuras atitinka visus vertimo paslaugų teikimo reikalavimus. Iš mūsų užsakyti norvegų kalbos vertimai išlaikys originalią teksto prasmę, bus be klaidų ir natūraliai skambės skaitančiajam. Štai kodėl vertimo procese atsižvelgiame į numatytą teksto prasmę ir perteikiame ją skaitytojui ar naudotojui lengvai suprantama forma. Tvirtai tikime, kad gerą norvegų kalbos vertimą lengvai supras norvegiškai kalbantis verslo partneris, klientas ar kolega, nepriklausomai nuo jų kilmės ir gimtosios kalbos. Atliekame tikslius ir terminologiškai teisingus teisinius vertimus. Norėdami pasiekti geriausius rezultatus, paprašysime papildomos informacijos ir, jei reikia, peržiūrėsime šaltinio tekstą. Jei norite įsitvirtinti Norvegijos rinkoje, galime lokalizuoti vertimą Norvegijos auditorijai – tai ypač svarbu verčiant svetaines, rinkodaros tekstus, saugos duomenų lapus ir pan.

norra tõlge

Greiti norvegų kalbos vertimai

Dirbame greitai. Dėl puikių „Transly“ techninių galimybių, kvalifikuotų vertėjų ir sklandžių procesų mūsų vertimai taip pat atliekami greičiau. Nuolat dedame visas pastangas, kad atsakytume jums kaip įmanoma greičiau bei pasiūlytume geriausias kainas. Jei reikia, galime dar labiau pagreitinti procesą ir vieną projektą paskirdami keliems vertėjams vienu metu. Sparčiai besivystanti neuroninio mašininio vertimo technologija padeda papildomai pagerinti mūsų darbo našumą. Šiuolaikinė vertimo programinė įranga, aptinkanti pasikartojimus tekste, dar labiau padeda paspartinti mūsų darbo procesą. Verčiant į norvegų kalbą, efektyviai laikomės proceso, išlaikome lankstumą, greitai priimame sprendimus. Galime drąsiai teigti, kad „Transly“ yra viena iš greičiausių vertimo paslaugų teikėjų šioje srityje.

kiire norra tõlge

Nebrangus norvegų vertimas

„Transly“ siūlo geriausią vertimų kainos ir kokybės santykį. Mūsų vertimo projektai vykdomi naudojant moderniausias technologijas, o prie jų dirba magistro laipsnius turintys vertėjai bei profesionalūs redaktoriai. Kadangi naudojame išmanią vertimo programinę įrangą ir nuolat tobulinamas mašininio vertimo technologijas, galime pasiūlyti itin palankią kainą norvegų kalbos vertimui. Taip pat siūlome nuolaidą už tekste pasikartojančius segmentus. Tai ypač svarbu nuolatiniams partneriams: kuo daugiau panašių tekstų verčiame, tuo mažesnę vertimo kainą galime pasiūlyti savo lojaliems klientams. Kiekvieną segmentą verčiame tik vieną kartą, tad už jį taip pat turėsite mokėti tik vieną kartą. Tad galite būti tikri, kad pateikiame jums geriausią pasiūlymą.

soodne norra tõlge

Sklandus vertimo procesas

Padėsime vertimo procesą padaryti kuo sklandesnį ir patogesnį. Turėdami daug žinių ir patirties, sugebėjome sukurti sprendimus, leidžiančius mums sistemingai valdyti vertimus, sykiu naudoti vertimo atmintis, terminų bazes ir centrinę darbo srauto sistemą. Žinome, kad projektų valdymas apima daug daugiau nei tik teksto vertimą iš vienos kalbos į kitą. Norint užtikrinti streso nekeliančią užsakymo patirtį, skaidrų biudžetą ir laiku atliekamus norvegų kalbos vertimus, būtina turėti sklandų darbo srautą. Tad sumažinome arba automatizavome visas daug laiko reikalaujančias standartines procedūras. Galite būti tikri, kad tiek biudžetas, tiek vertimo terminas atitiks jūsų didžiausius lūkesčius.

mugav norra tõlge

Konfidencialumas garantuojamas

Garantuojame visų tekstų konfidencialumą. Skaitmeninė sauga, duomenų apsauga ir konfidencialumas yra aspektai, į kuriuos savo darbe žiūrime labai rimtai. Į vertimo paslaugų sutartį įeina konfidencialumo reikalavimas. Jei reikia, taip pat galime sudaryti atskirą susitarimą dėl konfidencialumo. Vertimo programinės įrangos ir patikimo saugojimo serverio naudojimas padeda sumažinti duomenų nutekėjimo riziką. Kadangi naudojama vertimo programinė įranga, failų nereikia siųsti el. paštu, o tai padeda išvengti duomenų nutekėjimo ir klaidingai nusiunčiamų el. laiškų. Be to, į mūsų vertimo procesą integruotas kopijos kūrimas realiuoju laiku, tad jūsų norvegų kalbos vertimai su mumis yra saugūs.

konfidentsiaalne norra tõlge

Visos su vertimu susijusios paslaugos iš vienos agentūros

Norime, kad jūsų bendradarbiavimas su mumis būtų kuo patogesnis. Darysime viską, kad patenkintume visus jūsų pageidavimus dėl vertimo, redagavimo ir turinio kūrimo, taip pat viską, kas susiję su šiomis paslaugomis. Todėl siūlome ir paieškos optimizavimo paslaugą išverstoms svetainėms, ir lokalizavimo paslaugą internetinėms parduotuvėms. Mūsų paslaugos taip pat apima vertimo konsultacijas, vertimo kokybės vertinimą, įgarsinimą ir dubliavimą. Be to, džiaugiamės galėdami pasiūlyti verstų tekstų maketavimo, dizaino ir spausdinimo paslaugas. Taigi, visas su norvegų kalbos vertimu susijusias paslaugas lengvai ir patogiai rasite vienoje vietoje.

norra tõlkebüroo

Külli

Külli yra mūsų vyriausioji vertimo specialistė. Ji studijavo vertimą Talino universitete ir jau daugiau nei 15 metų dirba vertėja. Külli yra perfekcionistė, jos netenkina rezultatas, kuris nėra bent jau optimalus. Jos unikalus gebėjimas yra greitasis skaitymas. Ji puikiai supranta techniką ir geba itin tiksliai numatyti būsimas tendencijas.

Toimetaja tegevjuht

„Transly“ vertimų biuras siūlo profesionalius vertimus, kurie taupo jūsų laiką ir pinigus.

Norėdami pateikti užsakymą, atsiųskite mums el. laišką arba užpildykite užklausos formą ir nurodykite šią informaciją:

  • kokios paslaugos jus domina;
  • kokiomis kalbomis jums reikia paslaugos;
  • koks yra paslaugos terminas.

Pateikdami užklausą taip pat palikite bet kokią papildomą informaciją arba failą, kad galėtume viską išanalizuoti ir pateikti tikslią kainą.

Per valandą susisieksime su jumis ir pateiksime pasiūlymą.

Saada_päring

Kurią norvegų kalbos vertimo paslaugą turėčiau rinktis?

Norvegų kalbos techninis vertimas

Techninis vertimas apima tokias sritis kaip inžinerija, statyba, aplinkos apsauga ir technologijos, informacinės technologijos, transportas, automatika ir kt. Dažniausiai pasitaikantys tekstų tipai, kuriems reikalingas techninis vertimas, yra, pavyzdžiui, naudotojo vadovai, saugos instrukcijos, greito paleidimo vadovai, sąrankos vadovai, ataskaitos ir programos. Techninis vertimas sudaro labai svarbią „Transly“ teikiamų paslaugų dalį. Verčiame vartotojo vadovus ir su IT susijusius tekstus į norvegų kalbą, lokalizuojame programas norvegiškai kalbančiai rinkai, siūlome daug kitų paslaugų.

tehnikatekstide tõlkimine norra keelde

Internetinių puslapių vertimas į norvegų kalbą

Internetinių svetainių vertimas yra viena iš populiariausių mūsų teikiamų vertimo paslaugų. Kokybiškas internetinės svetainės vertimas padeda kurti patikimą įmonės įvaizdį. Dėl šios priežasties mes patogiai, greitai ir kokybiškai išversime į norvegų kalbą jūsų įmonės internetinę svetainę. Vietoj rankinio internetinių tekstų kopijavimo ir skelbimo naudojame naują technologiją, kuria galime automatiškai eksportuoti internetinių svetainių tekstus ir importuoti vertimus. „Transly“ norvegų kalbos vertėjai ir redaktoriai išmano SEO principus, todėl svetainių, internetinių tekstų bei tinklaraščių vertimo procese nuolat atsižvelgiama į strateginius raktinius žodžius.

kodulehe tõlkimine norra keelde

Ekonominių tekstų vertimas į norvegų kalbą

Ekonominių tekstų vertimas į norvegų kalbą – svarbi sritis, apimanti metinių ataskaitų norvegų kalbos vertimus, taip pat apskaitos dokumentų, banko išrašų, mokėjimo įrodymų ir kt. vertimą į norvegų kalbą. „Transly“ gali pasiūlyti daug privalumų, jeigu planuojate įsigyti ekonominių tekstų norvegų kalbos vertimą, pvz. finansų žodyno ir apskaitos bei bankininkystės terminijos išmanymą, konfidencialumą, greitį, gerą bendravimą, puikų kainos ir kokybės santykį.

majandustõlge norra keelde

Teisinių tekstų vertimas į norvegų kalbą

Teisinis vertimas į norvegų kalbą apima sutarčių, teismo dokumentų ir teisės aktų vertimą. Vadovaudamiesi ISO sertifikuotais kokybės procesais, atliekame tikslius ir terminologiškai teisingus teisinių tekstų vertimus į norvegų kalbą. „Transly“ laikosi griežtų asmens duomenų apsaugos taisyklių ir konfidencialumo reikalavimų, kurie yra ypač svarbūs teisiniams vertimams.

õigustekstide tõlkimine norra keelde

Rinkodaros tekstų vertimas į norvegų kalbą

Rinkodaros teksto vertimas į norvegų kalbą gali būti laikomas sėkmingu, kai lietuvių kalba tiksliai perteikiama žinutė, vertimas atspindi prekės ženklo vertybes ir stilių, o, svarbiausia, norvegų vertimas net neatrodo kaip vertimas. Rinkodaros tekstų vertimus į norvegų kalbą apima produktų aprašymų, svetainių, internetinių parduotuvių, apžvalgų, straipsnių, šūkių, reklamų, kampanijų pranešimų, pardavimo pasiūlymų, įmonės misijų ar vizijų arba prekės ženklo vertybių vertimai. „Transly“ siūlo ne tik profesionalius rinkodaros tekstų vertimus, bet ir lokalizavimo ir perkūrimo norvegų kalba arba kūrybinio vertimo į norvegų kalbą paslaugas.

turundustekstide tõlkimine norra keelde

Mokslinių tekstų vertimas į norvegų kalbą

Mokslinių tekstų vertimas į norvegų kalbą – viena pagrindinių mūsų paslaugų. Mūsų klientai: Talino universitetas, Talino technologijos universitetas, Estijos mokslinių tyrimų taryba, Estijos geologijos tarnyba, Estijos aplinkos tyrimų centras, „Praxis“ politikos studijų centras, Estijos švietimo ir mokslinių tyrimų ministerija ir kt. Versdami mokslinius straipsnius ar daktaro disertacijas į norvegų kalbą, ypatingą dėmesį skiriame atitinkamai terminologijai ir glaudžiai bendradarbiaujame su klientu, kad užtikrintume kokybišką vertimą.

teadustekstide tõlkimine norra keelde

Medicininių tekstų vertimas į norvegų kalbą

Medicininis vertimas apima, be kita ko, medicinos prietaisų naudotojo vadovų vertimą, informacijos apie vaistus, pacientų informacinių lapelių, medicinos bylų, farmacinių tyrimų ir kt. vertimą. Visiems mūsų norvegų kalbos vertimams taikomas ISO standarto kokybės užtikrinimo procesas, kuris garantuoja, kad vertimai į norvegų kalbą bus tikslūs, atlikti laiku ir atitiks kitus kokybės standarto reikalavimus. Kiti privalumai pasirinkus „Transly“ – konfidencialumas, greitis ir puikus kainos ir kokybės santykis.

meditsiinitekstide tõlkimine norra keelde

Saugos duomenų lapo vertimas į norvegų kalbą

Saugos duomenų lapas – dokumentas, pateikiantis informaciją apie tai, kaip užtikrinti saugų cheminės medžiagos naudojimą visoje tiekimo grandinėje. Kadangi kiekvienas saugos duomenų lapo tiekėjas yra atsakingas už saugos duomenų lapo turinį, saugos duomenų lapų vertimą į norvegų kalbą geriausia patikėti „Transly“ vertimų biurui. Ne tik verčiame tekstą, bet ir nustatome galimus esminius jo trūkumus ar neatitikimus. Turime didelę saugos duomenų lapų vertimo į norvegų kalbą patirtį. Visada laikomės naujausių atitinkamų teisės aktų ir oficialios terminologijos, kad užtikrintume jūsų saugos duomenų lapų vertimų teisingumą, aiškumą ir tikslumą.

ohutuskaartide tõlkimine norra keelde

Lokalizavimas norvegų kalba

Programinės įrangos lokalizavimas yra kompiuterinės programos ar mobiliosios programos vertimas ir pritaikymas Norvegijos rinkai. Programinės įrangos lokalizavimo metu atsižvelgiama į Norvegijos vartotojų poreikius ir įpročius. Programinės įrangos lokalizavimo darbus „Transly“ patiki profesionaliems vertėjams, kurie turi technologinių žinių ir kuriems norvegų kalba yra gimtoji.

tarkvara lokaliseerimine norra

Norvegų kalbos vertimo žodžiu paslaugos

Norvegų kalbos vertimą žodžiu apima šnabždamasis vertimas, nuotolinis vertimas žodžiu, konferencijų vertimas ir nuoseklusis vertimas – vertimo paslaugos, reikalingos renginiuose, susitikimuose, mokymo kursuose, sudarant notarinius sandorius ir kt. „Transly“ norvegų kalbos vertėjai žodžiu – aukštos kvalifikacijos specialistai, turintys ilgametę patirtį įvairiose srityse. Padėsime jums išsirinkti vertimo žodžiu paslaugą, geriausiai atitinkančią jūsų poreikius.

suuline tõlge norra keelde

Sertifikuotų tekstų vertimas į norvegų kalbą

Bendradarbiaujame su prisiekusiais norvegų kalbos vertėjais, tad siūlome sertifikuotą oficialių dokumentų vertimą į norvegų kalbą. Prisiekę norvegų kalbos vertėjas prisiima atsakomybę už vertimo teisingumą savo parašu ir antspaudu. Jei reikalingas sertifikuotas norvegų vertimas, pavyzdžiui, teikiant prašymą priimti į mokyklą, keliaujant ar teismo procese, tik prisiekę vertėjai yra kompetentingi išversti tokius dokumentus į norvegų kalbą.

vandetõlge norra keelde

Geriausias vertimas – žmogaus indėlio ir technologijų rezultatas. Pasinaudokite geriausiomis „Transly“ vertimų biuro paslaugomis.

Vertimų kalbos

Lietuvių-norvegų ir norvegų-lietuvių vertimas

Daugiau nei du milijonai žmonių kalba lietuvių kalba kaip gimtąja kalba. „Transly“ į lietuvių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš lietuvių kalbos į norvegų kalbą. Atsiųskite mums lietuvių-norvegų-lietuvių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

leedu tõlge

Anglų-norvegų ir norvegų-anglų vertimas

Angliškai kalba 1,5 mlrd. žmonių visame pasaulyje! „Transly“ į anglų kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš anglų kalbos į norvegų kalbą. Atsiųskite mums anglų-norvegų-anglų vertimo užklausą!

inglise tõlge

Suomių-norvegų ir norvegų-suomių vertimas

Daugiau nei penki milijonai žmonių kalba suomiškai. „Transly“ į suomių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš suomių kalbos į norvegų kalbą. Assiųskite mums suomių-norvegų-suomių vertimo užklausą!

soome tõlge

Vokiečių-norvegų ir norvegų-vokiečių vertimas

Padarius rašybos klaidą vokiečiai į ją žiūrės labai nepalankiai. „Transly“ į vokiečių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš vokiečių kalbos į norvegų kalbą. Atsiųskite mums vokiečių-norvegų-vokiečių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

saksa-tõlge

Prancūzų-norvegų ir norvegų-prancūzų vertimas

Ar žinojote, kad daugiau nei 200 milijonų žmonių visame pasaulyje kalba prancūziškai? Į prancūzų kalbą verčiame interneto svetaines, meniu, sutartis, rinkodaros tekstus ir daugelį kitų tekstų. Taip pat verčiame iš prancūzų kalbos į norvegų kalbą. Atsiųskite mums prancūzų-norvegų-prancūzų vertimo užklausą!

prantsuse-tõlge

Ispanų-norvegų ir norvegų-ispanų vertimas

Ar žinojote, kad Europos ispanų kalba ir Lotynų Amerikos ispanų kalba skiriasi viena nuo kitos? „Transly“ verčia svetaines, sutartis ir daug kitų dalykų į ispanų kalbą. Taip pat verčiame iš ispanų kalbos į norvegų kalbą. Atsiųskite mums ispanų-norvegų-ispanų vertimo užklausą! 

hispaania tõlge

Italų-norvegų ir norvegų-italų vertimas

Italų kalba visame pasaulyje šneka maždaug 85 milijonai žmonių. Į italų kalbą verčiame interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš italų kalbos į norvegų kalbą. Atsiųskite mums italų-norvegų-italų kalbų vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

Itaalia tõlge

Ukrainiečių-norvegų ir norvegų-ukrainiečių vertimas

Daugiau nei 45 mln. žmonių bendrauja gimtąja ukrainiečių kalba. „Transly“ į ukrainiečių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš ukrainiečių į norvegų kalbą. Siųskite mums ukrainiečių-norvegų-ukrainiečių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

Ukraina eesti ukraina

Rusų-norvegų ir norvegų-rusų vertimas

Ar žinojote, kad rusiškose svetainėse kreipiantis į skaitytoją yra įprasta vartoti formalųjį jūs? „Transly“ į nepriekaištingą rusų kalbą verčia interneto svetaines, produktų aprašymus, sutartis ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš rusų kalbos į norvegų kalbą. Atsiųskite mums rusų-norvegų-rusų vertimo užklausą!

vene tõlge

Latvių-norvegų ir norvegų-latvių vertimas

Daugiau nei vieno milijono žmonių gimtoji kalba yra latvių. Į latvių kalbą verčiame interneto svetaines, internetines parduotuves, produktų duomenų lapus, katalogus, rinkodaros tekstus, dokumentus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš latvių kalbos į norvegų kalbą. Atsiųskite mums latvių-norvegų-latvių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

läti tõlge

Lenkų-norvegų ir norvegų-lenkų vertimas

Lenkų kalba visame pasaulyje kalba 38 milijonai žmonių. Į lenkų kalbą verčiame interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš lenkų kalbos į norvegų kalbą. Atsiųskite mums lenkų-norvegų-lenkų vertimo užklausą!

Poola tõlge

Estų-norvegų ir norvegų-estų vertimas

Maždaug milijono žmonių gimtoji kalba yra estų. „Transly“ į estų kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš estų kalbos į norvegų kalbą. Atsiųskite mums norvegų-estų-norvegų vertimo užklausą!

estonian translation

Patikėkite mums savo vertimus. „Transly“ vertimų biuro vertėjai verčia greitai ir kokybiškai.

Dažniausiai užduodami klausimai apie norvegų kalbos vertimus

Kokią norvegų kalbos formą turėčiau pasirinkti užsakant vertimą?

Nors norvegų kalba turi dvi oficialias rašytinės kalbos formas – „Bokmål“ (liet. literatūrinė kalba) ir „Nynorsk“ (liet. naujoji norvegų kalba) – vertimai yra atliekami naudojant „Bokmål“ formą, nes „Nynorsk“ dialektą vartoja tik apie 10 % gyventojų. Tarptautiniai dokumentai, rinkodaros medžiagos, internetiniai puslapiai, prekių informacija ir didžioji dalis korespondencijų yra verčiami naudojant „Bokmål“ kalbos formą. „Bokmål“ ir „Nynorsk“ kalbų formų vartotojai supranta abu dialektus. Norvegai taip pat puikiai supranta anglų kalbą, tačiau tokiais atvejais, kai reikalingas profesionalus ir tikslus bendravimas, mūsų vertimų biuras gali pasiūlyti kokybiškas norvegų kalbos vertimo ir redagavimo paslaugas.

Ką reiktų žinoti prieš užsakant norvegų kalbos vertimą?

Tekstų vertimai į norvegų kalbą tampa vis populiaresni tarp užsienio įmonių. Užsakant norvegų kalbos vertimą, reikia turėti omenyje, kad vertimo trukmė bus ilgesnė nei ispanų ar rusų kalbos vertimų. Taip yra dėl to, kad norvegų kalbos vertėjų yra mažiau nei ispanų ar rusų kalbų vertėjų. Vertėjo darbo greitis vidutiniškai siekia 1500–3000 žodžių per dieną. Kaina už vertimą į norvegų kalbą priklauso nuo teksto apimties, tipo, failo formato ir termino. Norvegų kalbos vertimus ir redagavimą atlieka gimtakalbiai vertėjai ir redaktoriai, kurie moka kalbą C2 lygiu bei yra ilgą laiką gyvenę norvegiškai kalbančioje aplinkoje. Mūsų norvegų kalbos vertėjai visuomet stengiasi užtikrinti kokybiškus, klientų poreikius atitinkančius vertimus.

Kaip galiu užsakyti norvegų kalbos vertimą?

Norėdami užsakyti norvegų kalbos vertimą, atsiųskite mums el. laišką su tekstu, kurį norite išversti. Jeigu negalite pateikti teksto šiuo metu, nurodykite apytikslę verčiamo teksto apimtį. Užsakinėdami norvegų kalbosvertimą, nurodykite pageidaujamą vertimo terminą ir vertimo paskirtį. Jei tai yra techninis tekstas arba tekstas, kuris patenka į techninių tekstų vertimo kategoriją, prašome mums atsiųsti turimas terminų bazes. Galiausiai, nurodykite norimą baigto vertimo formatą ir ar pageidaujate papildomų paslaugų (pvz., vertimo įkėlimo į internetinę svetainę, vertimo maketavimo ir pan.). Per kelias valandas pateiksime jums kainos pasiūlymą už norvegų kalbos vertimą. Mes taip pat teikiame norvegų kalbos tekstų redagavimo paslaugas. Verčiant mes visada atsižvelgiame į jūsų poreikius ir siekiame, kad galutinis vertimas atitiktų jūsų reikalavimus tiek turinio, tiek formato atžvilgiu.

Kuo norvegų kalba yra įdomi?

Į skandinavų kalbų sąrašą patenka: ​norvegų, danų, švedų, islandų ir farerų kalbos. Jos yra kilusios iš senovės skandinavų kalbos. Todėl švedų, danų ir norvegų kalbos yra labai panašios į islandų ir farerų kalbas, o danų ir norvegų kalbos – ypatingai panašios. Norvegijai siekiant nepriklausomybės XIX a., norvegų kalba atsiskyrė nuo danų kalbos. Norvegų kalba yra toninė, skamba lyriškai. Tonalumas yra retas reiškinys indoeuropiečių kalbose ir labiau būdingas Azijos kalboms, tokioms kaip kinų. Norvegų kalbą lengva išmokti jei jau mokate anglų kalbą, nes šios kalbos yra gana panašios. Norvegų kalbos gramatika tam tikrais atvejais yra labai paprasta, pavyzdžiui, esamojo laiko veiksmažodžių formos yra sudaromos tik pridedant galūnę -r. Žodžių tvarka norvegų kalboje yra panaši į anglų kalbos žodžių tvarką.

Kokie yra išraiškingesni norvegiški posakiai?

Viena iš įdomesnių norvegiškų frazių yra „Takk for sist!“ (liet . ačiū už praėjusį laiką), tačiau ji vartojama džiaugsmui išreikšti vėl susitikus, todėl reiškia „malonu tave vėl matyti“. Kita įdomi norvegiška frazė yra „Håper at det smaker“ (liet. tikėkimės, kad bus skanu), tačiau vartojama prieš valgant maistą ir reiškia „skanaus“. Visos skandinavų kalbos turi specialius terminus, kurie apibūdina gerumą ir jaukumą, atsiradusį mėgaujantis paprastais gyvenimo malonumais su mėgstamais žmonėmis. Daniškai tai būtų „hygge“, švediškai – „mys“, o norvegiškai – „kos“. Visi šie žodžiai reiškia „patogus“, „jaukus“ ir „geras“, tačiau žodis „kos“ yra naudojamas skaniai kakavai ar puikiai knygai apibūdinti, mėgaujantis židinio šiluma šaltos žiemos metu. Tai gali būti puikūs pietūs mokyklos valgykloje bendraujant su žmogumi, kurio ilgai nematėte arba nuostabus Kalėdinis vakarėlis su geriausias draugais ir panašiai.

Kodėl verta žengti į Norvegijos rinką?

Norvegija yra šešta pagal dydį šalis Europoje. Norvegijos rinka yra puikiai išvystyta, šalyje vyrauja aukštųjų technologijų visuomenė, tai reiškia, kad yra didelė aukštos kokybės prekių ir paslaugų paklausa. Pragyvenimo lygis Norvegijoje yra aukštas, ekonomika stabili, o rinka atvira. Norvegijos verslo kultūra – racionali, o korupcija maža. Norvegija nėra Europos Sąjungos narė, tačiau priklauso Europos ekonominei erdvei (EEE).

Kokia yra Norvegijos rinka?

Norvegijos ekonomika išliko stabili ir stipri nuo pramonės perversmo laikų. Norvegijoje labai lengva užsiimti verslu dėl mažos infliacijos ir žemo nedarbo lygio. Todėl prekiauti savo prekėmis Norvegijoje arba siūlyti savo paslaugas norvegams visada yra gera investicija. Norvegijos valiuta – Norvegijos krona (NOK). Šalies ekonominė sėkmė daugiausiai priklauso nuo naftos ir dujų eksporto, todėl naftos kainų svyravimai pasaulinėje rinkoje daro įtaką Norvegijos ekonomikai. Tad be neatsinaujinančių mineralinių išteklių verslo, vyriausybė taip pat siekia Norvegijoje plėtoti tvarią pramonę. Europa – ypač svarbi Norvegijos prekybos partnerė. Į visa tai atsižvelgus, Norvegija gali tapti puikia partnere užsienio įmonėms.

Kokia yra grėsmė žengiant į Norvegijos rinką?

Prieš žengiant į Norvegijos rinką, reikėtų atsižvelgti į galimas rizikas. Pirmiausia, šalyje yra labai aukštas namų ūkio skolos lygis. Norvegijos ekonomikos konkurencingumą mažina aukšti atlyginimai. Didelės pridėtinės vertės ekonomikos sektoriuose trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Aukštos namų ūkių skolos kelia grėsmę makroekonominiam stabilumui. Krintančios naftos ir būsto kainos gali sumažinti einamosios sąskaitos perteklių bei turėti neigiamos įtakos privataus vartojimo lygmeniui, o tai yra pagrindinis Norvegijos ekonomikos augimo veiksnys. Tačiau tuo pačiu nei vienas iš galimų rizikų nekelia pavojaus Norvegijos ekonomikos stiprumui. Prireikus atkurti Norvegijos ekonomiką, vyriausybė turi didžiausius rezervus pasaulyje (800 milijardų eurų, o tai yra 2,2 karto daugiau nei Norvegijos BVP).

Į ką reikėtų atsižvelgti prieš žengiant į Norvegijos rinką?

Norvegijos verslo kultūra yra panaši į kitų Skandinavijos šalių kultūrą. Štai keletas paprastų patarimų, kaip padaryti jūsų eksporto verslą Norvegijoje sėkmingesnį:

  • Būtinas savalaikiškumas! Į susitikimus visada atvykite laiku.  Jeigu vėluosite, praneškite iš anksto. Norvegai yra nuoširdūs, mėgstantys lygiavertiškumą ir tiesmuki. Laikykitės duotų pažadų ir viską atlikite laiku.
  • Persimesti mandagiais žodžiais nėra būtina. Norvegams pasišnekučiavimai nėra ypatingai svarbūs. Susitikimų metų, reiktų kalbėti apie reikalus.
  • Titulai nėra svarbūs. Pasisveikinimai ir prisistatymai Norvegijoje vyksta laisvai. Po prisistatymo, žmonės kreipiasi vieni į kitus vardais.
  • Objektyvūs pasiūlymai yra vertinami. Norvegijoje vertinamas analitinis mąstymas ir manoma, kad parduodant produktą gerai yra išvardyti jo privalumus ir trūkumus.
  • Apranga yra konservatyvi. Tinkama apranga priklauso nuo verslo srities, tačiau kukli ir madinga apranga, paprasti aksesuarai ir minimalistiniai papuošalai tinka visais atvejais.
  • Priimtinos dovanos Norvegijoje yra gėlės, šokoladai, pyragai ir vynas. Nedovanokite baltų gėlių. Dovanoti verslo partneriams dovanas siekiant paskatinti palankius verslo sprendimus yra laikoma korupcija ir Norvegijoje yra griežtai draudžiama.