estonian translation

Kodėl verta užsakyti estų kalbos vertimus„Transly“ vertimų biuro?

Puikūs estų kalbos vertimai 

„Transly“ vertimų biurui suteiktas tarptautinis ISO 17100:2015 kokybės sertifikatas, reiškiantis, kad „Transly“ vertimų biuras atitinka visus vertimo paslaugų teikimo reikalavimus. Iš mūsų užsakyti estų kalbos vertimai išlaikys originalią teksto prasmę, bus be klaidų ir natūraliai skambės skaitančiajam. Štai kodėl vertimo procese atsižvelgiame į numatytą teksto prasmę ir perteikiame ją skaitytojui ar naudotojui lengvai suprantama forma. Tvirtai tikime, kad gerą estų kalbos vertimą lengvai supras estiškai kalbantis verslo partneris, klientas ar kolega, nepriklausomai nuo jų kilmės ir gimtosios kalbos. Atliekame tikslius ir terminologiškai teisingus teisinius vertimus. Norėdami pasiekti geriausius rezultatus, paprašysime papildomos informacijos ir, jei reikia, peržiūrėsime šaltinio tekstą. Jei norite įsitvirtinti Estijos rinkoje, galime lokalizuoti vertimą Estijos auditorijai – tai ypač svarbu verčiant svetaines, rinkodaros tekstus, saugos duomenų lapus ir pan.

eesti tõlge

Greiti estų kalbos vertimai

Dirbame greitai. Dėl puikių „Transly“ techninių galimybių, kvalifikuotų vertėjų ir sklandžių procesų mūsų vertimai taip pat atliekami greičiau. Nuolat dedame visas pastangas, kad atsakytume jums kaip įmanoma greičiau bei pasiūlytume geriausias kainas. Jei reikia, galime dar labiau pagreitinti procesą ir vieną projektą paskirdami keliems vertėjams vienu metu. Sparčiai besivystanti neuroninio mašininio vertimo technologija padeda papildomai pagerinti mūsų darbo našumą. Šiuolaikinė vertimo programinė įranga, aptinkanti pasikartojimus tekste, dar labiau padeda paspartinti mūsų darbo procesą. Verčiant į estų kalbą, efektyviai laikomės proceso, išlaikome lankstumą, greitai priimame sprendimus. Galime drąsiai teigti, kad „Transly“ yra viena iš greičiausių vertimo paslaugų teikėjų šioje srityje.

kiire eesti tõlge

Nebrangus estų vertimas

„Transly“ siūlo geriausią vertimų kainos ir kokybės santykį. Mūsų vertimo projektai vykdomi naudojant moderniausias technologijas, o prie jų dirba magistro laipsnius turintys vertėjai bei profesionalūs redaktoriai. Kadangi naudojame išmanią vertimo programinę įrangą ir nuolat tobulinamas mašininio vertimo technologijas, galime pasiūlyti itin palankią kainą estų kalbos vertimui. Taip pat siūlome nuolaidą už tekste pasikartojančius segmentus. Tai ypač svarbu nuolatiniams partneriams: kuo daugiau panašių tekstų verčiame, tuo mažesnę vertimo kainą galime pasiūlyti savo lojaliems klientams. Kiekvieną segmentą verčiame tik vieną kartą, tad už jį taip pat turėsite mokėti tik vieną kartą. Tad galite būti tikri, kad pateikiame jums geriausią pasiūlymą.

soodne eesti tõlge

Sklandus vertimo procesas

Padėsime vertimo procesą padaryti kuo sklandesnį ir patogesnį. Turėdami daug žinių ir patirties, sugebėjome sukurti sprendimus, leidžiančius mums sistemingai valdyti vertimus, sykiu naudoti vertimo atmintis, terminų bazes ir centrinę darbo srauto sistemą. Žinome, kad projektų valdymas apima daug daugiau nei tik teksto vertimą iš vienos kalbos į kitą. Norint užtikrinti streso nekeliančią užsakymo patirtį, skaidrų biudžetą ir laiku atliekamus estų kalbos vertimus, būtina turėti sklandų darbo srautą. Tad sumažinome arba automatizavome visas daug laiko reikalaujančias standartines procedūras. Galite būti tikri, kad tiek biudžetas, tiek vertimo terminas atitiks jūsų didžiausius lūkesčius.

mugav eesti tõlge

Konfidencialumas garantuojamas

Garantuojame visų tekstų konfidencialumą. Skaitmeninė sauga, duomenų apsauga ir konfidencialumas yra aspektai, į kuriuos savo darbe žiūrime labai rimtai. Į vertimo paslaugų sutartį įeina konfidencialumo reikalavimas. Jei reikia, taip pat galime sudaryti atskirą susitarimą dėl konfidencialumo. Vertimo programinės įrangos ir patikimo saugojimo serverio naudojimas padeda sumažinti duomenų nutekėjimo riziką. Kadangi naudojama vertimo programinė įranga, failų nereikia siųsti el. paštu, o tai padeda išvengti duomenų nutekėjimo ir klaidingai nusiunčiamų el. laiškų. Be to, į mūsų vertimo procesą integruotas kopijos kūrimas realiuoju laiku, tad jūsų estų kalbos vertimai su mumis yra saugūs.

konfidentsiaalne eesti tõlge

Visos su vertimu susijusios paslaugos iš vienos agentūros

Norime, kad jūsų bendradarbiavimas su mumis būtų kuo patogesnis. Užtikrinsime aukšto lygio vertimo, redagavimo ir turinio kūrimo paslaugas, taip pat atsakysime į visus susijusius klausimus. Todėl siūlome ir paieškos optimizavimo paslaugą išverstoms svetainėms ir lokalizavimo paslaugą internetinėms parduotuvėms. Mūsų paslaugos taip pat apima vertimo konsultacijas, vertimo kokybės vertinimą, įgarsinimą ir dubliavimą. Be to, džiaugiamės galėdami pasiūlyti verstų tekstų maketavimo, dizaino ir spausdinimo paslaugas. Taigi, visas su estų kalbos vertimu susijusias paslaugas lengvai ir patogiai rasite vienoje vietoje.

eesti tõlkebüroo

Külli

Külli yra mūsų vyriausioji vertimo specialistė. Ji studijavo vertimą Talino universitete ir jau daugiau nei 15 metų dirba vertėja. Külli yra perfekcionistė, jos netenkina rezultatas, kuris nėra bent jau optimalus. Jos unikalus gebėjimas yra greitasis skaitymas. Ji puikiai supranta techniką ir geba itin tiksliai numatyti būsimas tendencijas.

Toimetaja tegevjuht

„Transly“ vertimų biuras siūlo profesionalius vertimus, kurie taupo jūsų laiką ir pinigus.

Norėdami pateikti užsakymą, atsiųskite mums el. laišką arba užpildykite užklausos formą ir nurodykite šią informaciją:

  • kokios paslaugos jus domina;
  • kokiomis kalbomis jums reikia paslaugos;
  • koks yra paslaugos terminas.

Pateikdami užklausą taip pat palikite bet kokią papildomą informaciją arba failą, kad galėtume viską išanalizuoti ir pateikti tikslią kainą.

Per valandą susisieksime su jumis ir pateiksime pasiūlymą.

Saada_päring

Kurią estų kalbos vertimo paslaugą turėčiau rinktis?

Estų kalbos techninis vertimas

Techninis vertimas apima tokias sritis kaip inžinerija, statyba, aplinkos apsauga ir technologijos, informacinės technologijos, transportas, automatika ir kt. Dažniausiai pasitaikantys tekstų tipai, kuriems reikalingas techninis vertimas, yra, pavyzdžiui, naudotojo vadovai, saugos instrukcijos, greito paleidimo vadovai, sąrankos vadovai, ataskaitos ir programos. Techninis vertimas sudaro labai svarbią „Transly“ teikiamų paslaugų dalį. Verčiame vartotojo vadovus ir su IT susijusius tekstus į estų kalbą, lokalizuojame programas estiškai kalbančiai rinkai, siūlome daug kitų paslaugų.

tehnikatekstide tõlkimine eesti keelde

Internetinių puslapių vertimas į estų kalbą

Internetinių svetainių vertimas yra viena populiariausių mūsų teikiamų vertimo paslaugų. Kokybiškas internetinės svetainės vertimas padeda kurti patikimą įmonės įvaizdį. Dėl šios priežasties mes patogiai, greitai ir kokybiškai išversime į estų kalbą jūsų įmonės internetinę svetainę. Vietoj rankinio internetinių tekstų kopijavimo ir skelbimo naudojame naują technologiją, kuria galime automatiškai eksportuoti internetinių svetainių tekstus ir importuoti vertimus. „Transly“ estų kalbos vertėjai ir redaktoriai išmano SEO principus, todėl svetainių, internetinių tekstų bei tinklaraščių vertimo procese nuolat atsižvelgiama į strateginius raktinius žodžius.

kodulehe tõlkimine eesti keelde

Ekonominių tekstų vertimas į estų kalbą

Ekonominių tekstų vertimas į estų kalbą – svarbi sritis, apimanti metinių ataskaitų estų kalbos vertimus, taip pat apskaitos dokumentų, banko išrašų, mokėjimo įrodymų ir kt. vertimą į estų kalbą. „Transly“ gali pasiūlyti daug privalumų, jeigu planuojate įsigyti ekonominių tekstų estų kalbos vertimą, pvz. finansų žodyno ir apskaitos bei bankininkystės terminijos išmanymą, konfidencialumą, greitį, gerą bendravimą, puikų kainos ir kokybės santykį.

majandustõlge eesti keelde

Teisinių tekstų vertimas į estų kalbą

Teisinis vertimas į estų kalbą apima sutarčių, teismo dokumentų ir teisės aktų vertimą. Vadovaudamiesi ISO sertifikuotais kokybės procesais, atliekame tikslius ir terminologiškai teisingus teisinių tekstų vertimus į estų kalbą. „Transly“ laikosi griežtų asmens duomenų apsaugos taisyklių ir konfidencialumo reikalavimų, kurie yra ypač svarbūs teisiniams vertimams.

õigustekstide tõlkimine eesti keelde

Rinkodaros tekstų vertimas į estų kalbą

Rinkodaros teksto vertimas į estų kalbą gali būti laikomas sėkmingu, kai lietuvių kalba tiksliai perteikiama žinutė, vertimas atspindi prekės ženklo vertybes ir stilių, o, svarbiausia, estų vertimas net neatrodo kaip vertimas. Rinkodaros tekstų vertimus į estų kalbą apima produktų aprašymų, svetainių, internetinių parduotuvių, apžvalgų, straipsnių, šūkių, reklamų, kampanijų pranešimų, pardavimo pasiūlymų, įmonės misijų ar vizijų arba prekės ženklo vertybių vertimai. „Transly“ siūlo ne tik profesionalius rinkodaros tekstų vertimus, bet ir lokalizavimo ir perkūrimo estų kalba arba kūrybinio vertimo į estų kalbą paslaugas.

turundustekstide tõlkimine eesti keelde

Mokslinių tekstų vertimas į estų kalbą

Mokslinių tekstų vertimas į estų kalbą – viena pagrindinių mūsų paslaugų. Mūsų klientai: Talino universitetas, Talino technologijos universitetas, Estijos mokslinių tyrimų taryba, Estijos geologijos tarnyba, Estijos aplinkos tyrimų centras, „Praxis“ politikos studijų centras, Estijos švietimo ir mokslinių tyrimų ministerija ir kt. Versdami mokslinius straipsnius ar daktaro disertacijas į estų kalbą, ypatingą dėmesį skiriame atitinkamai terminologijai ir glaudžiai bendradarbiaujame su klientu, kad užtikrintume kokybišką vertimą.

teadustekstide tõlkimine eesti keelde

Medicininių tekstų vertimas į estų kalbą

Medicininis vertimas į estų kalbą apima, be kita ko, medicinos prietaisų naudotojo vadovų, informacijos apie vaistus, pacientų informacinių lapelių, medicinos bylų, farmacinių tyrimų ir kt. vertimą į estų kalbą. Visiems mūsų estų kalbos vertimams taikomas ISO standarto kokybės užtikrinimo procesas, kuris garantuoja, kad vertimai į estų kalbą bus tikslūs, atlikti laiku ir atitiks kitus kokybės standarto reikalavimus. Kiti privalumai pasirinkus „Transly“ – konfidencialumas, greitis ir puikus kainos ir kokybės santykis.

meditsiinitekstide tõlkimine eesti keelde

Saugos duomenų lapo vertimas į estų kalbą

Saugos duomenų lapas – dokumentas, pateikiantis informaciją apie tai, kaip užtikrinti saugų cheminės medžiagos naudojimą visoje tiekimo grandinėje. Kadangi kiekvienas saugos duomenų lapo tiekėjas yra atsakingas už saugos duomenų lapo turinį, saugos duomenų lapų vertimą į estų kalbą geriausia patikėti „Transly“ vertimų biurui. Ne tik verčiame tekstą, bet ir nustatome galimus esminius jo trūkumus ar neatitikimus. Turime didelę saugos duomenų lapų vertimo į estų kalbą patirtį. Visada laikomės naujausių atitinkamų teisės aktų ir oficialios terminologijos, kad užtikrintume jūsų saugos duomenų lapų vertimų teisingumą, aiškumą ir tikslumą.

ohutuskaartide tõlkimine eesti keelde

Lokalizavimas estų kalba

Programinės įrangos lokalizavimas yra kompiuterinės programos ar mobiliosios programos vertimas ir pritaikymas Estijos rinkai. Programinės įrangos lokalizavimo metu atsižvelgiama į Estijos vartotojų poreikius ir įpročius. Programinės įrangos lokalizavimo darbus „Transly“ patiki profesionaliems vertėjams, kurie turi technologinių žinių ir kuriems estų kalba yra gimtoji.

tarkvara lokaliseerimine eesti

Estų kalbos vertimo žodžiu paslaugos

Estų kalbos vertimą žodžiu apima šnabždamasis vertimas, nuotolinis vertimas žodžiu, konferencijų vertimas ir nuoseklusis vertimas – vertimo paslaugos, reikalingos renginiuose, susitikimuose, mokymo kursuose, sudarant notarinius sandorius ir kt. „Transly“ estų kalbos vertėjai žodžiu – aukštos kvalifikacijos specialistai, turintys ilgametę patirtį įvairiose srityse. Padėsime jums išsirinkti vertimo žodžiu paslaugą, geriausiai atitinkančią jūsų poreikius.

suuline tõlge eesti keelde

Teisinių tekstų vertimas į estų kalbą

Bendradarbiaujame su prisiekusiais estų kalbos vertėjais, tad siūlome sertifikuotą oficialių dokumentų vertimą į estų kalbą. Prisiekęs estų kalbos lietuvių kalbos vertėjas prisiima atsakomybę už vertimo teisingumą savo parašu ir antspaudu. Jei reikalingas sertifikuotas estų vertimas, pavyzdžiui, teikiant prašymą priimti į mokyklą, keliaujant ar teismo procese, tik prisiekę vertėjai yra kompetentingi išversti tokius dokumentus į estų kalbą.

vandetõlge eesti keelde

Geriausias vertimas – žmogaus indėlio ir technologijų rezultatas. Pasinaudokite geriausiomis „Transly“ vertimų biuro paslaugomis.

Vertimų kalbos

Lietuvių-estų ir estų-lietuvių vertimas

Daugiau nei du milijonai žmonių kalba lietuvių kalba kaip gimtąja kalba. „Transly“ į lietuvių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš lietuvių kalbos į kitas kalbas. Atsiųskite mums lietuvių-estų-lietuvių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

leedu tõlge

Anglų-estų ir estų-anglų vertimas

Angliškai kalba 1,5 mlrd. žmonių visame pasaulyje! „Transly“ į anglų kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš anglų kalbos į estų kalbą. Siųskite mums anglų-estų-anglų vertimo užklausą!

inglise tõlge

Rusų-estų ir estų-rusų vertimas

Ar žinojote, kad rusiškose svetainėse kreipiantis į skaitytoją yra įprasta vartoti formalųjį jūs? „Transly“ į nepriekaištingą rusų kalbą verčia interneto svetaines, produktų aprašymus, sutartis ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš rusų kalbos į estų kalbą. Atsiųskite mums rusų-estų-rusų vertimo užklausą!

vene tõlge

Latvių-estų ir estų-latvių vertimas

Daugiau nei vieno milijono žmonių gimtoji kalba yra latvių. Į latvių kalbą verčiame interneto svetaines, internetines parduotuves, produktų duomenų lapus, katalogus, rinkodaros tekstus, dokumentus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš latvių kalbos į kitas kalbas. Atsiųskite mums latvių-estų-latvių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

läti tõlge

Suomių-estų ir estų-suomių vertimas

Daugiau nei penki milijonai žmonių kalba suomiškai. „Transly“ į suomių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš suomių kalbos į estų kalbą. Atsiųskite mums suomių-estų-suomių vertimo užklausą!

soome tõlge

Norvegų-estų ir estų-norvegų vertimas

Apie 5 mln. žmonių gimtoji kalba yra norvegų. „Transly“ į norvegų kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš norvegų kalbos į estų kalbą. Atsiųskite mums norvegų-estų-norvegų vertimo užklausą!

norra tõlge

Vokiečių-estų ir estų-vokiečių vertimas

Padarius rašybos klaidą vokiečiai į ją žiūrės labai nepalankiai. „Transly“ į vokiečių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš vokiečių kalbos į estų kalbą. Atsiųskite mums vokiečių-estų-vokiečių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

saksa-tõlge

Prancūzų-estų ir estų-prancūzų vertimas

Ar žinojote, kad daugiau nei 200 milijonų žmonių visame pasaulyje kalba prancūziškai? Į prancūzų kalbą verčiame interneto svetaines, meniu, sutartis, rinkodaros tekstus ir daugelį kitų tekstų. Taip pat verčiame iš prancūzų į estų kalbą. Atsiųskite mums prancūzų-estų-prancūzų vertimo užklausą!

prantsuse-tõlge

Ispanų-estų ir estų-ispanų vertimas

Ar žinojote, kad Europos ispanų kalba ir Lotynų Amerikos ispanų kalba skiriasi viena nuo kitos? „Transly“ verčia svetaines, sutartis ir daug kitų dalykų į ispanų kalbą. Taip pat verčiame iš ispanų į estų kalbą. Atsiųskite mums ispanų-estų-ispanų vertimo užklausą! 

hispaania tõlge

Italų-estų ir estų-italų vertimas

Italų kalba visame pasaulyje šneka maždaug 85 milijonai žmonių. Į italų kalbą verčiame interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš italų kalbos į estų kalbą. Atsiųskite mums italų-estų-italų kalbų vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

Itaalia tõlge

Lenkų-estų ir estų-lenkų vertimas

Lenkų kalba visame pasaulyje kalba 38 milijonai žmonių. Į lenkų kalbą verčiame interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš lenkų kalbos į estų kalbą. Atsiųskite mums lenkų-estų-lenkų vertimo užklausą!

Poola tõlge

Ukrainiečių-estų ir estų-ukrainiečių vertimas

Daugiau nei 45 mln. žmonių bendrauja gimtąja ukrainiečių kalba. „Transly“ į ukrainiečių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš ukrainiečių į estų kalbą. Siųskite mums ukrainiečių-estų-ukrainiečių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

Ukraina eesti ukraina

Patikėkite mums savo vertimus. „Transly“ vertimų biuro vertėjai verčia greitai ir kokybiškai.

Dažniausiai užduodami klausimai apie estų kalbos vertimus

Kodėl verta versti tekstus į estų kalbą?

Nors pasaulyje anglų kalba yra lingua franca, moksliniai tyrimai rodo, kad žmonės labiau linkę pirkti prekes internetinėse svetainėse, kurios yra dalinai arba pilnai išverstos į jų gimtąją kalbą. „Transly“ vertimų biuro vertėjai ir redaktoriai turi daug patirties interneto svetainių, rinkodaros medžiagos, sutarčių, dokumentų, naudotojo vadovų ir daugelio kitų tekstų vertime. Esame gerai susipažinę su visais naujausiais SEO reikalavimais ir į juos atsižvelgiame verčiant medžiagą internetinėms parduotuvėms. Taip pat siūlome SEO redagavimą ir reklaminių tekstų kūrimą estų kalba.

Kokio jums reikia vertimo į estų kalbą?

Verčiame visų tipų tekstus į estų kalbą. Gali būti, kad įstatymai reikalauja tekstų vertimo. Taip dažnai būna su naudotojo vadovų,saugos instrukcijų tekstais ir prekių saugos techniniais duomenų lapais. Kiekvienoje iš šių sričių esame sukaupę didelę patirtį, o mūsų vertėjai ir redaktoriai yra pasirengę dirbti su bendro pobūdžio, techniniais ir specializuotas tekstais. Galite būti tikri, kad estų vertimas bus aukštos kokybės ir pristatytas laiku.

Kokių pageidaujate vertimo paslaugų?

O galbūt jūsųvertimo poreikiai yra labiau kasdieniški? Mes teikiame greitus ir tikslius sutarčių, pažymėjimų, diplomų, korespondencijos ir panašių tekstų vertimų paslaugas. Mielai padėsime ir su kitais asmeniniais prašymais bei su vertimu susijusiomis paslaugomis. Taip pat siūlome kalbos redagavimo ir turinio kūrimo paslaugas.

Kodėl verta žengti į Estijos rinką?

Pagrindinė priežastis patekti į šią augančią rinką yra ta, kad jeigu užsiimate verslu vienoje iš Baltijos šalių arba Skandinavijoje, Estija yra visiškai šalia, todėl tai lengvas būdas išplėsti savo verslą.  Rinka yra panaši į šalia esančių valstybių, o konkurencija paprastai yra mažesnė nei Vakarų Europos šalyse. Estai yra paprasti ir juos lengva suprasti, todėl verslo kūrimas šioje šalyje nereikalaus daug laiko, pastangų ir išskirtinio pasiruošimo.

Kuo ypatinga Estijos rinka?

Jeigu dar nebandėte dirbti šiame regione, Estija yra puikus atramos taškas verslui, kurį toliau galima plėsti į Baltijos šalis ir Skandinaviją bei likusią Europos Sąjungą. Estija yra patogioje vietoje ir suteikia puikų susisiekimą su pagrindiniais Europos taškais. Estija 2014 m. tapo pirma ir kol kas vienintele šalimi, kuri gali pasiūlytie-rezidenciją. Nors e-rezidencija nesuteiks jums Estijos pilietybės, ji leis greitai pradėti nuo vietos nepriklausomą internetinį verslą (įmonę įkurti galima internetu ir tai užtrunka trumpiau nei valandą) ir suteiks prieigą prie Estijos viešųjų elektroninių paslaugų, tokių kaip elektroninę bankininkystę, mokesčių deklaracijas ir galimybę pasirašyti dokumentus skaitmeniniu būdu.

Kur yra Europos Silicio slėnis?

Estija yra viena iš labiausiai skaitmenizuotų visuomenių pasaulyje, kuri pirmoji 2005 m. įvedė balsavimą internetu, turi puikų internetinį prieinamumą, o bankų veikla vykdoma visiškai internetinėje erdvėje. Estijos sostinė Talinas dažnai vadinamas Europos Silicio slėniu, o remiantis 2016 m. „Freedom on the Net“ indeksu, Estija užima pirmą vietą pasaulyje pagal internete suteikiamą laisvę. Visa tai Estiją daro puikia vieta pradėti kurti verslą, ypač IT ir internetinėms įmonėms.

Į ką reiktų atkreipti dėmesį verčiant tekstus į estų kalbą?

Estų kalba priklauso Uralo kalbų šeimos finų kalbų pogrupiui. Ji yra glaudžiai susijusi su suomių kalba ir šiek tiek mažiau su vengrų ir samių kalbomis. Nors estų kalba dėl istorinių priežasčių yra gana stipriai nutolusi nuo kitų pasaulio kalbų, jos žodyne yra nemažai germanų kalbų skolinių (beveik trečdalis). Todėl tarp estų ir anglų kalbų galima atrasti nemažai panašių žodžių, pavyzdžiui „loopima“ ir „to lob“ (liet. mesti).

Kokia yra estų kalba?

Galite pamanyti, kad vertimas iš lietuvių ir estų kalbų yra lengvas, tačiau procesas yra gana sudėtingas. Nepaisant bendros leksikos, estų kalba yra unikali. Skirtingai nei anglų, estų kalboje nėra prielinksnių. Vietoj jų estų kalba turi 14 gramatinių linksnių sistemą su konkrečiomis žodžių galūnėmis, kurios perteikia prielinksnių reikšmę, pavyzdžiui „namas“ yra „maja“, o „į namą“ – „majani“. Estų kalboje nėra nei gramatinių giminių, nei būsimojo laiko, viskas yra išreiškiama per esamąjį laiką ir atitinkamus prieveiksmius. Dėl šio ir daugelio kitų ypatumų estų kalba tampa dideliu iššūkiu mašininiame vertime, kuris iš esmės duoda visiškai netikslius rezultatus. Estai labai teigiamai žiūri į užsieniečius, bandančius bent truputį, nors ir neteisingai, kalbėti estiškai, tačiau verslo pasaulyje privalo būti profesionalumas ir tikslumas.  Estai didžiuojasi savo kalba, net menkos klaidos reklaminiuose tekstuose ar spaudoje dažnai yra pajuokiamos. Mūsų klientai gali būti ramūs, nes visi su mumis bendradarbiaujantys vertėjai ir redaktoriai nuolat taiko pačius aukščiausius standartus ir užtikrina, kad estų kalbos vertimai terminologiškai tikslūs ir be klaidų.

Kokių dar įdomybių turi estų kalba?

Estų kalba ir jai gimininga suomių kalba, kuri įkvėpė D. R. R. Tolkino sukurtą Elfų kalbą (Quenya), yra labai melodiškos kalbos. Estų kalboje yra devynios balsės, kurios gali būti trijų skirtingų ilgių, tokiu būdu žodžiuose ir frazėse gali būti labai daug balsių. Pavyzdžiui „jõeäärne õueaiamaa“ (13 balsų, kurios yra paryškintos ir pabrauktos). Žodžio reikšmė yra „sodas prie upės“.

Kokie yra keisčiausi estų kalbos žodžiai?

Estų kalba yra agliutinacinė, tai yra žodžių formų darymas prie šaknies pridedant vienareikšmius formantus, nesusiliejančius nei su šaknimi, nei tarpusavyje.  Vienas iš agliutinacijos pavyzdžių yra šis iš 17 balsių sukurtas žodis – „äiaõeoaaiaoaõieau“ (liet. pupelių žiedo garbė iš uošvio sesės pupelių lauko). Mažai tikėtina, kad kažkur teks pamatyti tokį žodį.

Kai kurie estiški žodžiai gali turėti keturias vienodas balses iš eilės, pvz. „Kuuuurija töööö jäääärsel teeeendil“ (liet. mėnulio tyrinėtojo darbo naktis užpakaliniame ledo krašte). 

Kaip estų kalba apibūdina estus?

Žmonių įsitikinimai, vertybės ir požiūris dažnai gerai atsispindi idiomose, patarlėse ir posakiuose. Estų kalboje tokie posakiai taip pat daug ką pasako apie pačius estus.

Kiekvienas estas žino posakį „valel on lühikesed jalad“ (liet. melo kojos trumpos). Estai tuo puikiai tiki ir tam pritaria.

Pradėdami verslą Estijoje, galite išgirsti posakį „kes kannatab, see kaua elab“ (liet. kantriausias gyvena ilgiausiai). Nors estai tikisi, kad jūs laiku atvyksit į susitikimus, jie supranta, kad tam tikri dalykai gali užtrukti ir dėl to galite vėluoti, tad jie yra atviresni ilgalaikėms investicijoms. Neįtikėtina, bet estiškas veiksmažodis „kannatama“ turi dvi reikšmes – „būti kantriam“ ir „kentėti“, tai gali paaiškinti, kodėl estai linkę dažniau sirgti ir užsisklęsti savyje.

Estai dažnai sako „hommik on õhtust targem“ (liet. rytas protingesnis už vakarą). Tai reiškia, kad estai yra kruopštūs planuotojai ir nemėgsta greitai priimti sudėtingų sprendimų, jiems geriau yra viską apgalvoti. Dėl šios priežasties kaimyninės šalys linkusios teigti, kad estai yra lėti žmonės, tačiau estai sako, jog tai išmintis, kuri padeda priimti atitinkamus sprendimus.

Pabaigai reikia paminėti šią estišką frazę: „rääkimine hõbe, vaikimine kuld“ (liet. žodis – sidabras, tylėjimas – auksas). Šį dalyką Estijoje yra lengva pastebėti. Estai mėgsta labiau klausytis nei kalbėti, jiems ilgos tylos pauzės pokalbio metu nepatogumų nesukelia. Visuotiniu požiūriu yra priimta, kad „küsija suu pihta ei lööda“ (liet. negalima teisti klausiančiojo), tačiau šis posakis nieko nepasako apie pokalbių iniciatyvą, todėl Estijoje tyla yra etiketo dalis.

Kaip nustatoma estų kalbos vertimų kaina?

Mes esame Estijoje įsikūręs vertimų biuras, todėl vertimo paslaugos iš ir į estų kalbą yra labiausiai prieinamos iš visų. Tačiau tiksli vertimų kaina priklauso nuo konkrečios kalbų poros, teksto rūšies (techninis, teisinis, medicininis ar kitokio pobūdžio tekstas), vertimo kiekio (žodžių skaičius), originalo ir vertimo teksto formato, pageidaujamo termino ir kitų jums reikiamų papildomų paslaugų, tokių kaip korektūra, SEO redagavimas ir pan. Bendresnių, kasdieninių temų tekstų vertimai yra pigesni nei techninių ar medicininių tekstų. Specialių tekstų vertimams samdome patyrusį atitinkamos kvalifikacijos vertėją ir redaktorių, norėdami užtikrinti vertimo terminologijos tikslumą, nuoseklumą ir aiškumą. Dėl profesionalios vertimo programinės įrangos, nuolatiniams klientams siūlome nuolaidas pasikartojantiems segmentams vertime.

Kaip galiu užsakyti estų kalbos vertimą?

Norėdami užsakyti vertimą iš arba į estų kalbą, atsiųskite mums užklausą su tekstu, kurį norite išversti. Jeigu šiuo metu negalite pateikti teksto, prašome nurodyti apytikslį žodžių skaičių. Nepamirškite paminėti vertimo paskirties (kam skirtas vertimas ir kokiam tikslui), norimą baigto vertimo formatą, pageidaujamą terminą ir kitas papildomas pastabas. Mūsų projektų vadovas netrukus su jumis susisieks, užduos papildomus klausimus ir pateiks kainos pasiūlymą. Jeigu jums pasiūlymas bus tinkamas, mes pradėsime vertimą kai tik jį patvirtinsite. Mes siūlome estų kalbos vertimus iš ir į didžiąją dalį Europos kalbų (pvz., anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, latvių, lietuvių kalbų). Tačiau susisiekite su mumis net jeigu jums reikalinga kita kalbų poros kombinacija. Mes visuomet atsižvelgsime į jūsų vertimo poreikius ir ieškosime atitinkamo sprendimo. 

Kokias kitas kalbų paslaugas siūlome estų kalba?

Be vertimo, mes teikiame nemažai papildomų estų kalbos paslaugų, pavyzdžiui korektūros, redagavimo, SEO redagavimo reklaminių tekstų kūrimo, SEO tekstų kūrimo paslaugas ir pan. Mūsų korektūros ir redagavimo darbus atliekantys redaktoriai pasirūpins, kad jūsų tekstas būtų sklandus. Pas mus dirbantys tekstų kūrėjai turi didelę naudotojo vadovų, techninių dokumentų, internetinių puslapių ir rinkodaros tekstų rašymo patirtį ir yra pasiruošę priimti bet kokias užduotis. Mūsų gimtakalbiai estų kalbos specialistai pasirūpins, kad jūsų tekstas būtų aukštos kokybės ir pritaikytas prie vietinės rinkos. Jeigu sąraše nerandate norimos kalbų paslaugos, atsiųskite mums užklausą ir mes pasistengsime rasti sprendimą

Skaityti daugiau

VERTIMŲ BIURAS, VERTIMAI RAŠTU, REDAGAVIMAS, TURINIO KŪRIMAS, VERTIMO PASLAUGOS, APIE MUS