soome-eesti

Kodėl verta užsakyti suomių kalbos vertimus iš „Transly“ vertimų biuro?

Puikūs suomių kalbos vertimai 

„Transly“ vertimų biurui suteiktas tarptautinis ISO 17100:2015 kokybės sertifikatas, reiškiantis, kad „Transly“ vertimų biuras atitinka visus vertimo paslaugų teikimo reikalavimus. Iš mūsų užsakyti suomių kalbos vertimai išlaikys originalią teksto prasmę, bus be klaidų ir natūraliai skambės skaitančiajam. Štai kodėl vertimo procese atsižvelgiame į numatytą teksto prasmę ir perteikiame ją skaitytojui ar naudotojui lengvai suprantama forma. Tvirtai tikime, kad gerą suomių kalbos vertimą lengvai supras suomiškai kalbantis verslo partneris, klientas ar kolega, nepriklausomai nuo jų kilmės ir gimtosios kalbos. Atliekame tikslius ir terminologiškai teisingus teisinius vertimus. Norėdami pasiekti geriausius rezultatus, paprašysime papildomos informacijos ir, jei reikia, peržiūrėsime šaltinio tekstą. Jei norite įsitvirtinti Suomijos rinkoje, galime lokalizuoti vertimą Suomijos auditorijai – tai ypač svarbu verčiant svetaines, rinkodaros tekstus, saugos duomenų lapus ir pan.

soome tõlge

Greiti suomių kalbos vertimai

Dirbame greitai. Dėl puikių „Transly“ techninių galimybių, kvalifikuotų vertėjų ir sklandžių procesų mūsų vertimai taip pat atliekami greičiau. Nuolat dedame visas pastangas, kad atsakytume jums kaip įmanoma greičiau bei pasiūlytume geriausias kainas. Jei reikia, galime dar labiau pagreitinti procesą ir vieną projektą paskirdami keliems vertėjams vienu metu. Sparčiai besivystanti neuroninio mašininio vertimo technologija padeda papildomai pagerinti mūsų darbo našumą. Šiuolaikinė vertimo programinė įranga, aptinkanti pasikartojimus tekste, dar labiau padeda paspartinti mūsų darbo procesą. Verčiant į suomių kalbą, efektyviai laikomės proceso, išlaikome lankstumą, greitai priimame sprendimus. Galime drąsiai teigti, kad „Transly“ yra viena iš greičiausių vertimo paslaugų teikėjų šioje srityje.

kiire soome tõlge

Nebrangus suomių vertimas

„Transly“ siūlo geriausią vertimų kainos ir kokybės santykį. Mūsų vertimo projektai vykdomi naudojant moderniausias technologijas, o prie jų dirba magistro laipsnius turintys vertėjai bei profesionalūs redaktoriai. Kadangi naudojame išmanią vertimo programinę įrangą ir nuolat tobulinamas mašininio vertimo technologijas, galime pasiūlyti itin palankią kainą suomių kalbos vertimui. Taip pat siūlome nuolaidą už tekste pasikartojančius segmentus. Tai ypač svarbu nuolatiniams partneriams: kuo daugiau panašių tekstų verčiame, tuo mažesnę vertimo kainą galime pasiūlyti savo lojaliems klientams. Kiekvieną segmentą verčiame tik vieną kartą, tad už jį taip pat turėsite mokėti tik vieną kartą. Tad galite būti tikri, kad pateikiame jums geriausią pasiūlymą.

soodne soome tõlge

Sklandus vertimo procesas

Padėsime vertimo procesą padaryti kuo sklandesnį ir patogesnį. Turėdami daug žinių ir patirties, sugebėjome sukurti sprendimus, leidžiančius mums sistemingai valdyti vertimus, sykiu naudoti vertimo atmintis, terminų bazes ir centrinę darbo srauto sistemą. Žinome, kad projektų valdymas apima daug daugiau nei tik teksto vertimą iš vienos kalbos į kitą. Norint užtikrinti streso nekeliančią užsakymo patirtį, skaidrų biudžetą ir laiku atliekamus suomių kalbos vertimus, būtina turėti sklandų darbo srautą. Tad sumažinome arba automatizavome visas daug laiko reikalaujančias standartines procedūras. Galite būti tikri, kad tiek biudžetas, tiek vertimo terminas atitiks jūsų didžiausius lūkesčius.

mugav soome tõlge

Konfidencialumas garantuojamas

Garantuojame visų tekstų konfidencialumą. Skaitmeninė sauga, duomenų apsauga ir konfidencialumas yra aspektai, į kuriuos savo darbe žiūrime labai rimtai. Į vertimo paslaugų sutartį įeina konfidencialumo reikalavimas. Jei reikia, taip pat galime sudaryti atskirą susitarimą dėl konfidencialumo. Vertimo programinės įrangos ir patikimo saugojimo serverio naudojimas padeda sumažinti duomenų nutekėjimo riziką. Kadangi naudojama vertimo programinė įranga, failų nereikia siųsti el. paštu, o tai padeda išvengti duomenų nutekėjimo ir klaidingai nusiunčiamų el. laiškų. Be to, į mūsų vertimo procesą integruotas kopijos kūrimas realiuoju laiku, tad jūsų suomių kalbos vertimai su mumis yra saugūs.

konfidentsiaalne soome tõlge

Visos su vertimu susijusios paslaugos iš vienos agentūros

Norime, kad jūsų bendradarbiavimas su mumis būtų kuo patogesnis. Darysime viską, kad patenkintume visus jūsų pageidavimus dėl vertimo, redagavimo ir turinio kūrimo, taip pat viską, kas susiję su šiomis paslaugomis. Todėl siūlome ir paieškos optimizavimo paslaugą išverstoms svetainėms, ir lokalizavimo paslaugą internetinėms parduotuvėms. Mūsų paslaugos taip pat apima vertimo konsultacijas, vertimo kokybės vertinimą, įgarsinimą ir dubliavimą. Be to, džiaugiamės galėdami pasiūlyti verstų tekstų maketavimo, dizaino ir spausdinimo paslaugas. Taigi, visas su suomių kalbos vertimu susijusias paslaugas lengvai ir patogiai rasite vienoje vietoje.

soome tõlkebüroo

„Transly“ vertimų biuras siūlo profesionalius vertimus, kurie taupo jūsų laiką ir pinigus.

Norėdami pateikti užsakymą, atsiųskite mums el. laišką arba užpildykite užklausos formą ir nurodykite šią informaciją:

  • kokios paslaugos jus domina;
  • kokiomis kalbomis jums reikia paslaugos;
  • koks yra paslaugos terminas.

Pateikdami užklausą taip pat palikite bet kokią papildomą informaciją arba failą, kad galėtume viską išanalizuoti ir pateikti tikslią kainą.

Per valandą susisieksime su jumis ir pateiksime pasiūlymą.

Saada_päring

Kurią suomių kalbos vertimo paslaugą turėčiau rinktis?

Suomių kalbos techninis vertimas

Techninis vertimas apima tokias sritis kaip inžinerija, statyba, aplinkos apsauga ir technologijos, informacinės technologijos, transportas, automatika ir kt. Dažniausiai pasitaikantys tekstų tipai, kuriems reikalingas techninis vertimas, yra, pavyzdžiui, naudotojo vadovai, saugos instrukcijos, greito paleidimo vadovai, sąrankos vadovai, ataskaitos ir programos. Techninis vertimas sudaro labai svarbią „Transly“ teikiamų paslaugų dalį. Verčiame vartotojo vadovus ir su IT susijusius tekstus į suomių kalbą, lokalizuojame programas suomiškai kalbančiai rinkai, siūlome daug kitų paslaugų.

tehnikatekstide tõlkimine soome keelde

Internetinių puslapių vertimas į suomių kalbą

Internetinių svetainių vertimas yra viena iš populiariausių mūsų teikiamų vertimo paslaugų. Kokybiškas internetinės svetainės vertimas padeda kurti patikimą įmonės įvaizdį. Dėl šios priežasties mes patogiai, greitai ir kokybiškai išversime į suomių kalbą jūsų įmonės internetinę svetainę. Vietoj rankinio internetinių tekstų kopijavimo ir skelbimo naudojame naują technologiją, kuria galime automatiškai eksportuoti internetinių svetainių tekstus ir importuoti vertimus. „Transly“ suomių kalbos vertėjai ir redaktoriai išmano SEO principus, todėl svetainių, internetinių tekstų bei tinklaraščių vertimo procese nuolat atsižvelgiama į strateginius raktinius žodžius.

kodulehe tõlkimine soome keelde

Ekonominių tekstų vertimas į suomių kalbą

Ekonominių tekstų vertimas į suomių kalbą – svarbi sritis, apimanti metinių ataskaitų suomių kalbos vertimus, taip pat apskaitos dokumentų, banko išrašų, mokėjimo įrodymų ir kt. vertimą į suomių kalbą. „Transly“ gali pasiūlyti daug privalumų, jeigu planuojate įsigyti ekonominių tekstų suomių kalbos vertimą, pvz. finansų žodyno ir apskaitos bei bankininkystės terminijos išmanymą, konfidencialumą, greitį, gerą bendravimą, puikų kainos ir kokybės santykį.

majandustõlge soome keelde

Teisinių tekstų vertimas į suomių kalbą

Teisinis vertimas į suomių kalbą apima sutarčių, teismo dokumentų ir teisės aktų vertimą. Vadovaudamiesi ISO sertifikuotais kokybės procesais, atliekame tikslius ir terminologiškai teisingus teisinių tekstų vertimus į suomių kalbą. „Transly“ laikosi griežtų asmens duomenų apsaugos taisyklių ir konfidencialumo reikalavimų, kurie yra ypač svarbūs teisiniams vertimams.

õigustekstide tõlkimine soome keelde

Rinkodaros tekstų vertimas į suomių kalbą

Rinkodaros teksto vertimas į suomių kalbą gali būti laikomas sėkmingu, kai lietuvių kalba tiksliai perteikiama žinutė, vertimas atspindi prekės ženklo vertybes ir stilių, o, svarbiausia, suomių vertimas net neatrodo kaip vertimas. Rinkodaros tekstų vertimus į suomių kalbą apima produktų aprašymų, svetainių, internetinių parduotuvių, apžvalgų, straipsnių, šūkių, reklamų, kampanijų pranešimų, pardavimo pasiūlymų, įmonės misijų ar vizijų arba prekės ženklo vertybių vertimai. „Transly“ siūlo ne tik profesionalius rinkodaros tekstų vertimus, bet ir lokalizavimo ir perkūrimo suomių kalba arba kūrybinio vertimo į suomių kalbą paslaugas.

turundustekstide tõlkimine soome keelde

Mokslinių tekstų vertimas į suomių kalbą

Mokslinių tekstų vertimas į suomių kalbą – viena pagrindinių mūsų paslaugų. Mūsų klientai: Talino universitetas, Talino technologijos universitetas, Estijos mokslinių tyrimų taryba, Estijos geologijos tarnyba, Estijos aplinkos tyrimų centras, „Praxis“ politikos studijų centras, Estijos švietimo ir mokslinių tyrimų ministerija ir kt. Versdami mokslinius straipsnius ar daktaro disertacijas į suomių kalbą, ypatingą dėmesį skiriame atitinkamai terminologijai ir glaudžiai bendradarbiaujame su klientu, kad užtikrintume kokybišką vertimą.

teadustekstide tõlkimine soome keelde

Medicininių tekstų vertimas į suomių kalbą

Medicininis vertimas į suomių kalbą apima, be kita ko, medicinos prietaisų naudotojo vadovų, informacijos apie vaistus, pacientų informacinių lapelių, medicinos bylų, farmacinių tyrimų ir kt. vertimą į suomių kalbą. Visiems mūsų suomių kalbos vertimams taikomas ISO standarto kokybės užtikrinimo procesas, kuris garantuoja, kad vertimai į suomių kalbą bus tikslūs, atlikti laiku ir atitiks kitus kokybės standarto reikalavimus. Kiti privalumai pasirinkus „Transly“ – konfidencialumas, greitis ir puikus kainos ir kokybės santykis.

meditsiinitekstide tõlkimine soome keelde

Saugos duomenų lapo vertimas į suomių kalbą

Saugos duomenų lapas – dokumentas, pateikiantis informaciją apie tai, kaip užtikrinti saugų cheminės medžiagos naudojimą visoje tiekimo grandinėje. Kadangi kiekvienas saugos duomenų lapo tiekėjas yra atsakingas už saugos duomenų lapo turinį, saugos duomenų lapų vertimą į suomių kalbą geriausia patikėti „Transly“ vertimų biurui. Ne tik verčiame tekstą, bet ir nustatome galimus esminius jo trūkumus ar neatitikimus. Turime didelę saugos duomenų lapų vertimo į suomių kalbą patirtį. Visada laikomės naujausių atitinkamų teisės aktų ir oficialios terminologijos, kad užtikrintume jūsų saugos duomenų lapų vertimų teisingumą, aiškumą ir tikslumą.

ohutuskaartide tõlkimine soome keelde

Lokalizavimas suomių kalba

Programinės įrangos lokalizavimas yra kompiuterinės programos ar mobiliosios programos vertimas ir pritaikymas Suomijos rinkai. Programinės įrangos lokalizavimo metu atsižvelgiama į Suomijos vartotojų poreikius ir įpročius. Programinės įrangos lokalizavimo darbus „Transly“ patiki profesionaliems vertėjams, kurie turi technologinių žinių ir kuriems suomių kalba yra gimtoji.

tarkvara lokaliseerimine soome

Suomių kalbos vertimo žodžiu paslaugos

Suomių kalbos vertimą žodžiu apima šnabždamasis vertimas, nuotolinis vertimas žodžiu, konferencijų vertimas ir nuoseklusis vertimas – vertimo paslaugos, reikalingos renginiuose, susitikimuose, mokymo kursuose, sudarant notarinius sandorius ir kt. „Transly“ suomių kalbos vertėjai žodžiu – aukštos kvalifikacijos specialistai, turintys ilgametę patirtį įvairiose srityse. Padėsime jums išsirinkti vertimo žodžiu paslaugą, geriausiai atitinkančią jūsų poreikius.

suuline tõlge soome keelde

Sertifikuotų tekstų vertimas į suomių kalbą

Bendradarbiaujame su prisiekusiais suomių kalbos vertėjais, tad siūlome sertifikuotą oficialių dokumentų vertimą į suomių kalbą. Prisiekęs suomių kalbos vertėjas prisiima atsakomybę už vertimo teisingumą savo parašu ir antspaudu. Jei reikalingas sertifikuotas suomių vertimas, pavyzdžiui, teikiant prašymą priimti į mokyklą, keliaujant ar teismo procese, tik prisiekę vertėjai yra kompetentingi išversti tokius dokumentus į suomių kalbą.

vandetõlge soome keelde

Geriausias vertimas – žmogaus indėlio ir technologijų rezultatas. Pasinaudokite geriausiomis „Transly“ vertimų biuro paslaugomis.

Vertimų kalbos

Lietuvių-suomių ir suomių-lietuvių vertimas

Daugiau nei du milijonai žmonių kalba lietuvių kalba kaip gimtąja kalba. „Transly“ į lietuvių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš lietuvių kalbos į suomių kalbą. Atsiųskite mums lietuvių-suomių-lietuvių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

leedu tõlge

Anglų-suomių ir suomių-anglų vertimas

Angliškai kalba 1,5 mlrd. žmonių visame pasaulyje! „Transly“ į anglų kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš anglų kalbos į suomių kalbą. Siųskite mums anglų-suomių-anglų vertimo užklausą!

inglise tõlge

Norvegų-suomių ir suomių-norvegų vertimas

Apie 5 mln. žmonių gimtoji kalba yra norvegų. „Transly“ į norvegų kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš norvegų kalbos į suomių kalbą. Atsiųskite mums norvegų-suomių-norvegų vertimo užklausą!

norra tõlge

Vokiečių-suomių ir suomių-vokiečių vertimas

Padarius rašybos klaidą vokiečiai į ją žiūrės labai nepalankiai. „Transly“ į vokiečių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš vokiečių kalbos į suomių kalbą. Atsiųskite mums vokiečių-suomių-vokiečių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

saksa-tõlge

Prancūzų-suomių ir suomių-prancūzų vertimas

Ar žinojote, kad daugiau nei 200 milijonų žmonių visame pasaulyje kalba prancūziškai? Į prancūzų kalbą verčiame interneto svetaines, meniu, sutartis, rinkodaros tekstus ir daugelį kitų tekstų. Taip pat verčiame iš prancūzų kalbos į suomių kalbą. Atsiųskite mums prancūzų-suomių-prancūzų vertimo užklausą!

prantsuse-tõlge

Ispanų-suomių ir suomių-ispanų vertimas

Ar žinojote, kad Europos ispanų kalba ir Lotynų Amerikos ispanų kalba skiriasi viena nuo kitos? „Transly“ verčia svetaines, sutartis ir daug kitų dalykų į ispanų kalbą. Taip pat verčiame iš ispanų kalbos į suomių kalbą. Atsiųskite mums ispanų-suomių-ispanų vertimo užklausą! 

hispaania tõlge

Italų-suomių ir suomių-italų vertimas

Italų kalba visame pasaulyje šneka maždaug 85 milijonai žmonių. Į italų kalbą verčiame interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš italų kalbos į suomių kalbą. Atsiųskite mums italų-suomių-italų kalbų vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

Itaalia tõlge

Ukrainiečių-suomių ir suomių-ukrainiečių vertimas

Daugiau nei 45 mln. žmonių bendrauja gimtąja ukrainiečių kalba. „Transly“ į ukrainiečių kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš ukrainiečių į suomių kalbą. Siųskite mums ukrainiečių-suomių-ukrainiečių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

Ukraina eesti ukraina

Rusų-suomių ir suomių-rusų vertimas

Ar žinojote, kad rusiškose svetainėse kreipiantis į skaitytoją yra įprasta vartoti formalųjį jūs? „Transly“ į nepriekaištingą rusų kalbą verčia interneto svetaines, produktų aprašymus, sutartis ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš rusų kalbos į suomių kalbą. Atsiųskite mums rusų-suomių-rusų vertimo užklausą!

vene tõlge

Latvių-suomių ir suomių-latvių vertimas

Daugiau nei vieno milijono žmonių gimtoji kalba yra latvių. Į latvių kalbą verčiame interneto svetaines, internetines parduotuves, produktų duomenų lapus, katalogus, rinkodaros tekstus, dokumentus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš latvių kalbos į suomių kalbą. Atsiųskite mums latvių-suomių-latvių vertimo užklausą! Lauksime jūsų užklausų.

läti tõlge

Lenkų-suomių ir suomių-lenkų vertimas

Lenkų kalba visame pasaulyje kalba 38 milijonai žmonių. Į lenkų kalbą verčiame interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš lenkų kalbos į suomių kalbą. Atsiųskite mums lenkų-suomių-lenkų vertimo užklausą!

Poola tõlge

Estų-suomių ir suomių-estų vertimas

Maždaug milijono žmonių gimtoji kalba yra estų. „Transly“ į estų kalbą verčia interneto svetaines, vartotojo vadovus, lankstinukus, sutartis, rinkodaros tekstus ir daug kitų dalykų. Taip pat verčiame iš estų kalbos į suomių kalbą. Atsiųskite mums suomių-estų-suomių vertimo užklausą!

estonian translation

Patikėkite mums savo vertimus. „Transly“ vertimų biuro vertėjai verčia greitai ir kokybiškai.

Dažniausiai užduodami klausimai apie suomių kalbos vertimą

Ką reiktų žinoti prieš užsakant suomių kalbos vertimą?

Mūsų vertimų biure suomių kalbos vertimai yra atliekami patyrusių vertėjų ir redaguojami redaktorių.  Užsakant suomių kalbos vertimą, reiktų atsižvelgti į tai, kad šis vertimas gali užtrukti truputį ilgiau nei anglų ar rusų kalbos vertimas. Nuodugnus ir atidus suomių vertėjų ir redaktorių darbas reikalauja daugiau laiko. Tačiau neatsižvelgiat į laiko klausimą, mūsų klientai visada lieka patenkinti suomių kalbos vertimais, nes įdėtos papildomos pastangos, atidumas ir redaktorių atliekamos dvigubos patikros užtikrina puikią vertimų kokybę.

Kaip nustatoma suomių kalbos vertimų kaina?

Vertimų iš suomių kalbos kaina beveik sutampa su vertimų iš anglų ir rusų kalbų kaina, bet reikia atsižvelgti ir į tai, kad kaina priklauso ir nuo konkrečios kalbų poros. Suomių kalbos vertimų pristatymo terminas gali būti ilgesnis nei anglų ar rusų kalbos vertimo paslaugų. Taip yra dėl to, nes  suomių kalbos vertėjų yra mažiau nei anglų ar rusų kalbų vertėjų. Kainai įtakos turi ir aukštesnis pragyvenimo lygis Suomijoje. Mes visada stengiamės nuolatiniams klientams suteikti nuolaidas.

Į ką reikėtų atsižvelgti ieškant suomių kalbos turinio kūrimo ir redagavimo paslaugų?

Mes bendradarbiaujame su talentingais suomių kalbos reklaminių tekstų kūrėjais ir jau turėjome nemažai tekstų kūrimo suomių kalba projektų. Suomiškų reklaminių tekstų kūrimas yra naudingas norint nukreipti savo rinkodaros komunikaciją į Suomijos rinką. Jeigu esate aktyvus anglų kalbos rinkose, mes galime pasiūlyti prieinamesnes turinio kūrimo paslaugas anglų kalba, o vėliau šie tekstai gali būti išverčiami ir pritaikomi Suomijos rinkai už mažesnę kainą. Mes taip pat teikiame suomiškų tekstų redagavimo paslaugas. Bendradarbiaujame su gimtakalbiais arba ypač pažengusiais suomių kalbos redaktoriais. Jei abejojate turima suomių kalbos teksto kokybe ir norite, kad tekstą peržiūrėtų suomių kalbos redaktorius, susisiekite su mumis ir mes jums pateiksime geriausią pasiūlymą.

Kaip galiu užsakyti suomių kalbos vertimą?

Norėdami užsakyti vertimą, atsiųskite mums el. laišką su tekstu, kurį norite išversti. Jeigu negalite pateikti teksto šiuo metu, nurodykite apytikslį norimo išversti teksto žodžių skaičių. Taip pat prašome pridėti informaciją apie originalo ir vertimo teksto kalbą, pageidaujamą terminą, vertimo teksto paskirtį ir norimą vertimo teksto formatą.

Mes per valandą su jumis susisieksime ir pateiksime kainos pasiūlymą, atsižvelgdami į jūsų pateiktą informaciją. Jeigu pasiūlymas jums bus tinkamas, tekstą pradėsime versti nedelsiant. Mūsų vertimų biuro vertėjai visada stengiasi užtikrinti vertimo tikslumą terminologijos ir kalbos atžvilgiu bei pasirūpina, kad tekstą būtų malonu skaityti.

Ar stipri suomių kalbos įtaka?

Suomiškai šalyje kalba beveik 5 milijonai žmonių. Švedijoje ir Šiaurės Vakarų Rusijoje (Karelijoje) dar papildomai yra apie milijonas suomiškai kalbančių žmonių. Estijoje, Norvegijoje, JAV, Rusijoje ir Kanadoje taip pat yra suomių mažumų. Dauguma suomių puikiai kalba angliškai, o jų antroji užsienio kalba dažniausiai būna švedų. 6 % Suomijos gyventojų yra švedai, kurių gimtoji kalba yra švedų. Suomijoje taip pat gyvena nemažai estų – 2015 m. duomenimis, daugiau nei 50 000. Suomių kalba nėra viena iš labiausiai paplitusių kalbų pasaulyje,o dauguma suomių geba laisvai bendrauti anglų kalba, tad versti jūsų internetinį puslapį, rinkodaros medžiagas ar prekių informaciją į suomių kalbą nėra būtina. Išskyrus tuos atvejus, kai Suomija yra viena iš pagrindinių jūsų eksporto rinkų. „Transly“ vertimų biuras tiksliai išvers jūsų pardavimo medžiagas ir prekių katalogus.

Kas suomių kalbą daro įdomia?

Suomių kalba yra labai įdomi. Kalbose nėra giminių ir laiko formos ateičiai nusakyti. Suomių kalba turi 15 linksnių. Suomių kalboje žodžiai yra tariami taip, kaip rašomi, kitaip nei anglų ar prancūzų kalbose.Vienas iš ilgiausių suomių kalbos žodžių yra „lentokonesuihkuturbiinimoottoriapumekaanikkoaliupseerioppilas“, kuris reiškia „valstybės gynybos mokyklos studentą, studijuojantį reaktyvinių lėktuvų turbinų variklių mechaniko padėjėjo specialybę“. Vienas mėgstamiausių suomiškų žodžių norintiems palaužyti liežuvius yra „hyppytyynytyydytys“ (liet. džiaugsmas šokinėti ant pripučiamos pagalvės). Daugeliui galbūt žinomas ilgiausias palindromas pasaulyje – „saippuakivikauppias“ (liet. natrio hidroksido pardavėjas).

Kokie yra juokingiausi suomiški posakiai?

Turėdami puikų humoro jausmą, suomiai savo kalbą pagyvino įtraukdami į ją nemažai spalvingų posakių. Kažkur skubėdami, suomiai sako „juosta pää kolmantena jalkana“ (liet. bėgti naudojant galvą kaip trečią koją). Kuomet suomiai abejoja kažkieno sveiku protu sako „Olla kaikki muumit laaksossa?“ (liet. ar slėnyje susirinko visi Troliai Mumiai?). Kai suomiai yra blogos nuotaikos, sakoma „kuin perseeseen ammuttu karhu“ (liet. lyg meška, kuriai šovė į užpakalį). Daugumai kalbininkų patinka šis suomiškas posakis: „Vihdoin vihdoin vihdoin“ (liet. pagaliau išplakiau save vanta). O smulkmeniškus žmones apibūdinantis žodis yra „pilkunnussija“ (liet. asmuo, turintis lytinių santykių su kableliais).

Į ką reikėtų atsižvelgti prieš žengiant į Suomijos rinką?

Dėl Suomijoje esančio aukšto gyvenimo lygio ir sąžiningos verslo kultūros, tai gali būti labai patraukli šalis eksporto rinkai. Štai keli išskirtiniai suomių bruožai, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį prieš žengiant į Suomijos rinką.

  • Suomijos verslo kultūra pasižymi individualizmu ir savarankiškumu. Suomiai yra nepriklausomi darbuotojai, o ekspertai yra labai vertinami.
  • Paprastos organizacinės struktūros ir komandos be vadovų yra dažnai pasitaikantis atvejis. Suomijos verslo kultūroje vadovavimas nėra griežtas, valdžia pasiskirsto tarp visų komandos narių, tokiu būdu sukuriama atmosfera, kurioje kiekvienas darbuotojas jaučiasi vertinamas ir gerbiamas.
  • Pakeitimai yra įgyvendinami lėtai. Suomijoje reformos ir pokyčiai dažnai užtrunka ilgiau nei metus, nes vadovai juos priima labai atsargiai ir įvertina kiekvieną riziką.
  • Sistemingas darbo organizavimas. Suomiai yra kruopštūs planuotojai ir laikosi sutartų planų. Darbuotojai nedirba viršvalandžių, susitikimai neatidedami, darbas pateikiamas laiku, o susitarimai priimami raštu.
  • Suomiai yra tylūs, santūrūs ir visada išlieka mandagūs. Darbo metu emocijos yra kontroliuojamos. Komandos nariai gerbia vienas kitą. Vadovai savo darbuotojų atžvilgiu yra palaikantys ir pagarbūs.
  • Darbo santykiai formuojami atsargiai, nes Suomijoje darbuotojus atleisti nėra taip lengva. Formuojant partnerystės ryšius pasitelkiamas dėmesingumas.