fbpx
Vertimų kalbos
Meniu

Kalbos redagavimas

Redagavimo ir korektūros paslaugos mūsų vertimų biure atlieka svarbų vaidmenį. Norint pataisyti rašybos ir gramatines klaidas, geriausia užsisakyti korektūros paslaugas. Jeigu norite patobulinti teksto stilių, supaprastinti sakinų struktūrą ir perfrazuoti tekstą, siūlome užsisakyti redagavimo paslaugas. Mūsų patyrę redaktoriai puikiai valdo kalbą ir visada stengiasi paruošti tekstą pagal jūsų poreikius.

redagavimas

Kas yra kalbos redagavimas?

Redagavimo metu yra gerinamas teksto aiškumas ir sklandumas. Atlikus redagavimo darbus, tekstas tampa nuoseklesnis ir atitinka visas kalbos taisykles. Redaktorius gerina žodžių tvarką ir, jeigu būtina, pakeičia į kitus žodžius, kurie geriau atitinka prasmę. Suredaguotuose tekstuose nelieka gramatinių ir rašybos klaidų, juose naudojami patvirtinti terminai ir specializuotas žodynas.

Kalbų redaktoriaus užduotis yra ne tik pašalinti kalbinius netikslumus, bet ir patikrinti terminus bei sutrumpinti tekstus ar įtraukti paaiškinimus, jeigu to reikia. Teksto formatavimas taip pat yra įtraukiamas į procesą (tarpai tarp eilučių, teksto paraštės ir šriftas). Redaguojant verstinius tekstus būtina atsižvelgti, ar vertimas atitinka originalų tekstą. Redaktorius įsitikina, ar originalo mintis yra teisingai ir nedviprasmiškai perteikta vertime.

Kas yra korektūra?

Korektūros metu taisomos rašybos ir gramatinės klaidos. Atliekant korektūrą, tikrinama skyryba, rašybos klaidos ir gramatika. Korektūros metu vertime nėra tikrinamas stilius ar žodžių tinkamumas. Korektūra yra supaprastinta redagavimo versija. Tai yra pigesnė ir greičiau atliekama paslauga.

Korektūrą būtina atlikti visuose oficialiuose tekstuose, nes kiekviena atsitiktinė rašybos, gramatinė ar stiliaus klaida gali žymiai sumažinti teksto patikimumą. Jeigu tekstas jums yra svarbus, visada verta užsisakyti korektūros paslaugą.

Kas yra tekstų redagavimas (turinio redagavimas)?

Turinio redagavimas arba teksto redagavimas yra teksto peržiūra. Turinio redagavimas yra geriausias pasirinkimas, kai tekstą reikia keisti iš esmės. Jo metu gali būti visiškai pakeista teksto struktūra arba daromi keitimai, kad tekstas būtų suprantamesnis. Kartais prireikia visiškai pakeisti teksto stilių – čia jau praverčia teksto redagavimas.

Teksto redagavimas yra išsamesnis procesas ir užima daugiau laiko nei kalbos redagavimas. Kitaip nei kalbos redagavimą, kurį atlieka redaktorius, turinio redagavimą paprastai atlieka tekstų autorius. Planuojant teksto redagavimą svarbiausia užtikrinti, kad rašytojas suprastų jūsų lūkesčius dėl teksto, nes tik tada jis galės kokybiškai perrašyti tekstą.

Kas yra specializuotų tekstų redagavimas?

Specializuotų tekstų redagavimas yra skirtas techninių tekstų vertimams redaguoti. Specializuotų tekstų redagavimo paslauga yra užsakoma atskirai ir tinka tuo atveju, jei vertimo tekstas apima konkrečią sritį, o vertėjas ar rašytojas toje srityje turi mažiau patirties. Specializuotus tekstus redaguoja specialistai, kurie daug nusimano apie tam tikrą sritį, gerai valdo kalbą ir turi puikias rašybos žinias.

Kas yra SEO redagavimas?

SEO redagavimas – tai papildoma internetinių puslapių vertimo paslauga. Atskirai užsakoma SEO redagavimo paslauga reikalinga tuo atveju, jeigu jūsų internetinio puslapio vertimą vertė ir rengė mažiau su paieškos sistemų optimizavimo reikalavimais susipažinęs žmogus. SEO redagavimą atlieka tinklalapių optimizuotojas, kuris yra puikiai įvaldęs kalbą ir susipažinęs su SEO metodais.

Kada verta užsisakyti kalbos redagavimo paslaugas?

Jei tekstą skaitys daug žmonių, visada gerai yra duoti jį peržvelgti kitam žmogui. Redagavimas gali pagerinti vertimo kokybę. Nesvarbu, ar tai laiškas, dokumentas, straipsnis, naudotojo vadovas ar reklaminis tekstas, tekste visada galima rasti ką pataisyti.

Redagavimas irgi svarbus, jei tekstas yra specifinis, o vertėjas neturi išsamaus supratimo apie tą temą. Tokiu atveju praverčia specializuotų tekstų redagavimo paslaugos. Redagavimo gali prireikti, jeigu tekstai skelbiami internete, tuomet turėtumėte užsisakyti SEO redagavimo paslaugas. Jeigu tekste yra rašybos klaidų, jums reikėtų užsisakyti korektūros paslaugas.

Kuri redagavimo paslauga jums yra tinkamiausia?

Tinkamos redagavimo paslaugos pasirinkimas priklauso nuo teksto funkcijos. Pradinis teksto tikslumas rašybos, gramatikos ir stiliaus atžvilgiu lemia, ar pakaks tik korektūros, ar reikės išsamesnio redagavimo. Taip pat svarbus ir jūsų požiūris į tekstą, ar esate patenkinti galutiniu variantu. Teksto redagavimo metu visada reikia galvoti apie galutinį teksto skaitytoją. Jeigu kalbame apie naudotojo vadovą, kurį skaitytojas stengsis išsamiai išnagrinėti, svarbu nevartoti dviprasmiškų žodžių ir taikyti tikslią sakinių formuluotę.

Jei norite paprastą tekstą paversti pardavimo tekstu, jums prireiks turinio redagavimo paslaugų. Tokiu atveju redaktorius gali pateikti savo pasiūlymus, susijusius su pardavimais. Turinio redagavimo metu redaktorius turi pasirūpinti, kad jūsų tekste esantys raginimai veikti skambėtų natūraliai ir nebūtų per dažnai pasikartojantys. Jeigu jums svarbi gramatinių klaidų patikra, tada gariausia užsisakyti korektūros paslaugas.

Kokias kalbas redaguojame?

Mes siūlome kalbos redagavimo, korektūros, turinio kūrimo, tekstų redagavimo, specializuotų tekstų redagavimo ir SEO redagavimo paslaugas anglų, rusų, suomių ir estų kalbomis. Jeigu jums reikia redagavimo paslaugų kita kalba, prašome susisiekti su mumis el. paštu ir mes netrukus jums pranešime, ar galime suteikti šias paslaugas jūsų pasirinkta kalba. Esant galimybei, pasiūlysime terminą ir kainą.

Mūsų užsienio kalbos redaktoriai visada redaguoja savo gimtosios kalbos tekstus. Gimtakalbis redaktorius padeda užtikrinti tekstų vientisumą ir atsižvelgia į tam tikros kalbos niuansus.

Kokie yra redagavimo terminai?

Profesionalus kalbos redaktorius gali vidutiniškai suredaguoti 15 000 žodžių, t.y., 25 puslapius per dieną. Galutinio teksto pateikimo greitis priklauso nuo to, kaip kruopščiai reikia redaguoti dokumentą. Turinio redagavimas, specializuotų tekstų redagavimas ir SEO redagavimas paprastai užtrunka ilgiau, nes darbo metu reikia atsižvelgti į daugiau aspektų. Prie redagavimo proceso prisideda antrinė teksto peržiūra ir komunikacija su klientu.

Jei jums reikia suredaguoti penkių puslapių tekstą, svarbu žinoti, kad vienos darbo dienos gali neužtekti. Projekto vadovui reikia laiko susipažinti su tekstu, paruošti kainos pasiūlymą ir rasti tinkamiausią redaktorių. Redaktoriui, savo ruožtu, reikia laiko susipažinti su teksto tema. Skubius (mažiau nei 10 puslapių) redagavimo darbus dažniausiai galime paruošti per vieną darbo dieną, tačiau užsakymo metu turėtumėte nurodyti tikslų terminą.

Kaip nustatoma redagavimo kaina?

Redagavimo darbo kaina priklauso nuo pirminio teksto kalbos, apimties (žodžių skaičiaus), temos ir formato (popierinė kopija, „Word“ dokumentas ir t. t.), darbo atlikimo termino ir tikslo, kuriam bus naudojamas redaguotas tekstas. Be to, kaina priklauso ir nuo to, ar reikia korektūros, kalbos redagavimo, turinio redagavimo, specializuoto redagavimo ar SEO redagavimo paslaugos.

Vertimų biuras „Transly“ nuolatiniams klientams siūlo patrauklią nuolaidų sistemą. Taip pat studentams siūlome baigiamųjų darbų redagavimo paslaugas su papildoma nuolaida. Norėdami sužinoti redagavimo darbo kainą, atsiųskite mums užklausą ir nurodykite tekstą, kurį norite redaguoti. Prieš išsiųsdami jums pasiūlymą, mums būtina susipažinti su tekstu, nes tik tada galėsime patarti, kaip išsamiai reikėtų redaguoti tekstą.

SUŽINOKITE KAINA.
SULAUKITE ATSAKYMO DVIEJŲ VALANDŲ BĖGYJE!

TRANSLY VERTIMŲ BIURO TINKLARAŠTIS

Transly vertimų biuro tinklaraščio straipsniai yra parašyti patyrusių vertėjų, profesionalių rašytojų ir redaktorių. Mes mylime savo darbą.

SUSISIEKITE SU MUMIS, LAUKIAME JŪSŲ PRANEŠIMŲ

Įrašykite el. pašto adresą, pridėkite reikiamus failus ir pateikite užklausą. Mes lauksime jūsų pranešimų.