fbpx
Vertimų kalbos
Meniu

Suomių kalbos vertimas

Turtinga šalis, kuriai būdinga paprasta ir atvira eksporto rinka. Suomija – tai vertinga šalis eksporto rinkai plėtoti, mūsų suomių kalbos vertėjai padės jums įsitraukti į šią rinką.

suomių kalbos vertimas

O gal jūsų verslas eksportuoja produktus iš Suomijos? Transly vertimų biure mes mielai dirbame su kaimyne Suomija ir šios šalies kalbos vertimais. Suomių kalba yra panaši į estų kalbą, todėl mums nėra taip sunku ją išmokti ir suprasti, tai leidžia suomių kalbos vertimų kainas išlaikyti konkurencingas.

Mūsų vertimų biure dirba nemažai talentingų suomių kalbos vertėjų, kurie pasiryžę klientams suteikti kokybiškas, tikslias suomių kalbos vertimo paslaugas. Vertimai gali būti iš arba į anglų, lietuvių, estų ir kitas kalbas.

Ar stipri suomių kalbos įtaka?

Suomiškai šalyje kalba beveik 5 milijonai žmonių. Švedijoje ir Šiaurės Vakarų Rusijoje (Karelijoje) dar papildomai yra apie milijonas suomiškai kalbančių žmonių. Estijoje, Norvegijoje, JAV, Rusijoje ir Kanadoje taip pat yra suomių mažumų. Dauguma suomių puikiai kalba angliškai, o jų antroji užsienio kalba dažniausiai būna švedų.

Suomių kalba nėra viena iš labiausiai paplitusių kalbų pasaulyje,o dauguma suomių geba laisvai bendrauti anglų kalba, tad versti jūsų internetinį puslapį, rinkodaros medžiagas ar prekių informaciją į suomių kalbą nėra būtina. Išskyrus tuos atvejus, kai Suomija yra viena iš pagrindinių jūsų eksporto rinkų. „Transly“ vertimų biuras tiksliai išvers jūsų pardavimo medžiagas ir prekių katalogus.

Kas suomių kalbą daro įdomia?

Estija yra artimiausia Suomijos kaimynė, šių šalių kalbos turi nemažai panašumų. Kalbose nėra giminių ir laiko formos ateičiai nusakyti. Suomių kalba turi 15 linksnių, vienu linksniu daugiau nei estų kalba. Suomių kalboje žodžiai yra tariami taip, kaip rašomi, kitaip nei anglų ar prancūzų kalbose.

Vienas iš ilgiausių suomių kalbos žodžių yra „lentokonesuihkuturbiinimoottoriapumekaanikkoaliupseerioppilas“, kuris reiškia „valstybės gynybos mokyklos studentą, studijuojantį reaktyvinių lėktuvų turbinų variklių mechaniko padėjėjo specialybę“. Vienas mėgstamiausių suomiškų žodžių norintiems palaužyti liežuvius yra „hyppytyynytyydytys“ (liet. džiaugsmas šokinėti ant pripučiamos pagalvės). Daugeliui galbūt žinomas ilgiausias palindromas pasaulyje – „saippuakivikauppias“ (liet. natrio hidroksido pardavėjas).

Kokie yra juokingiausi suomiški posakiai?

Turėdami puikų humoro jausmą, suomiai savo kalbą pagyvino įtraukdami į ją nemažai spalvingų posakių. Kažkur skubėdami, suomiai sako „juosta pää kolmantena jalkana“ (liet. bėgti naudojant galvą kaip trečią koją). Kuomet suomiai abejoja kažkieno sveiku protu sako „Olla kaikki muumit laaksossa?“ (liet. ar slėnyje susirinko visi Troliai Mumiai?). Kai suomiai yra blogos nuotaikos, sakoma „kuin perseeseen ammuttu karhu“ (liet. lyg meška, kuriai šovė į užpakalį). Daugumai kalbininkų patinka šis suomiškas posakis: „Vihdoin vihdoin vihdoin“ (liet. pagaliau išplakiau save vanta). O smulkmeniškus žmones apibūdinantis žodis yra „pilkunnussija“ (liet. asmuo, turintis lytinių santykių su kableliais).

Į ką reikėtų atsižvelgti prieš žengiant į Suomijos rinką?

Dėl Suomijoje esančio aukšto gyvenimo lygio ir sąžiningos verslo kultūros, tai gali būti labai patraukli šalis eksporto rinkai. Štai keli išskirtiniai suomių bruožai, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį prieš žengiant į Suomijos rinką.

  • Suomijos verslo kultūra pasižymi individualizmu ir savarankiškumu. Suomiai yra nepriklausomi darbuotojai, o ekspertai yra labai vertinami.
  • Paprastos organizacinės struktūros ir komandos be vadovų yra dažnai pasitaikantis atvejis. Suomijos verslo kultūroje vadovavimas nėra griežtas, valdžia pasiskirsto tarp visų komandos narių, tokiu būdu sukuriama atmosfera, kurioje kiekvienas darbuotojas jaučiasi vertinamas ir gerbiamas.
  • Pakeitimai yra įgyvendinami lėtai. Suomijoje reformos ir pokyčiai dažnai užtrunka ilgiau nei metus, nes vadovai juos priima labai atsargiai ir įvertina kiekvieną riziką.
  • Sistemingas darbo organizavimas. Suomiai yra kruopštūs planuotojai ir laikosi sutartų planų. Darbuotojai nedirba viršvalandžių, susitikimai neatidedami, darbas pateikiamas laiku, o susitarimai priimami raštu.
  • Suomiai yra tylūs, santūrūs ir visada išlieka mandagūs. Darbo metu emocijos yra kontroliuojamos. Komandos nariai gerbia vienas kitą. Vadovai savo darbuotojų atžvilgiu yra palaikantys ir pagarbūs.
  • Darbo santykiai formuojami atsargiai, nes Suomijoje darbuotojus atleisti nėra taip lengva. Formuojant partnerystės ryšius pasitelkiamas dėmesingumas.

Ką reiktų žinoti prieš užsakant suomių kalbos vertimą?

Mūsų vertimų biure suomių kalbos vertimai yra atliekami patyrusių vertėjų ir redaguojami redaktorių. Užsakant suomių kalbos vertimą, reiktų atsižvelgti į tai, kad šis vertimas gali užtrukti truputį ilgiau nei anglų ar rusų kalbos vertimas. Nuodugnus ir atidus suomių vertėjų ir redaktorių darbas reikalauja daugiau laiko. Tačiau neatsižvelgiat į laiko klausimą, mūsų klientai visada lieka patenkinti suomių kalbos vertimais, nes įdėtos papildomos pastangos, atidumas ir redaktorių atliekamos dvigubos patikros užtikrina puikią vertimų kokybę.

Kaip nustatoma suomių kalbos vertimų kaina?

Mūsų vertimų į suomių kalbą kainos yra didesnės nei į anglų ar rusų kalbas. Taip yra dėl to, nes  suomių kalbos vertėjų yra mažiau nei anglų ar rusų kalbų vertėjų. Kainai įtakos turi ir aukštesnis pragyvenimo lygis Suomijoje. Suomijos vertėjai ir redaktoriai tikisi didesnio užmokesčio nei vertėjai ir redaktoriai iš kitų šalių, kur pragyvenimo lygis yra mažesnis. Vertimų iš suomių kalbos kaina beveik sutampa su vertimų iš anglų ir rusų kalbų kaina, bet reikia atsižvelgti ir į tai, kad kaina priklauso ir nuo konkrečios kalbų poros. Mes visada stengiamės nuolatiniams klientams suteikti nuolaidas.

Į ką reikėtų atsižvelgti ieškant suomių kalbos turinio kūrimo ir redagavimo paslaugų?

Mes bendradarbiaujame su talentingais suomių kalbos reklaminių tekstų kūrėjais ir jau turėjome nemažai tekstų kūrimo suomių kalba projektų. Suomiškų reklaminių tekstų kūrimas yra naudingas norint nukreipti savo rinkodaros komunikaciją į Suomijos rinką.

Jeigu esate aktyvus lietuvių, estų ir anglų kalbos rinkose, mes galime pasiūlyti prieinamesnes turinio kūrimo paslaugas lietuvių, estų ir anglų kalbomis, o vėliau šie tekstai gali būti išverčiami ir pritaikomi Suomijos rinkai, tokiu būdu sumažėja išlaidų. Mes taip pat teikiame suomiškų tekstų redagavimo paslaugas. Bendradarbiaujame su gimtakalbiais arba ypač pažengusiais suomių kalbos redaktoriais. Jei abejojate turima suomių kalbos teksto kokybe ir norite, kad tekstą peržiūrėtų suomių kalbos redaktorius, susisiekite su mumis ir mes jums pateiksime geriausią pasiūlymą.

Kaip galiu užsakyti suomių kalbos vertimą?

Norėdami užsakyti vertimą, atsiųskite mums el. laišką su tekstu, kurį norite išversti. Jeigu negalite pateikti teksto šiuo metu, nurodykite apytikslį norimo išversti teksto žodžių skaičių. Taip pat prašome pridėti informaciją apie originalo ir vertimo teksto kalbą, pageidaujamą terminą, vertimo teksto paskirtį ir norimą vertimo teksto formatą. Mes per valandą su jumis susisieksime ir pateiksime kainos pasiūlymą, atsižvelgdami į jūsų pateiktą informaciją. Jeigu pasiūlymas jums bus tinkamas, tekstą pradėsime versti nedelsiant. Mūsų vertimų biuro vertėjai visada stengiasi užtikrinti vertimo tikslumą terminologijos ir kalbos atžvilgiu bei pasirūpina, kad tekstą būtų malonu skaityti.

Suomių-anglų ir anglų-suomių kalbos vertimai

Mes daugiausiai siūlome suomių-anglų ir anglų-suomių kalbos vertimus bei suomių-lietuvių ir lietuvių-suomių kalbos vertimus. Tačiau nedvejodami susisiekite su mumis jeigu jums reikalinga kita kalbų poros kombinacija. Mes visuomet atsižvelgsime į jūsų vertimo poreikius ir ieškosime sprendimo.

SUŽINOKITE KAINA.
SULAUKITE ATSAKYMO DVIEJŲ VALANDŲ BĖGYJE!

TRANSLY VERTIMŲ BIURO TINKLARAŠTIS

Transly vertimų biuro tinklaraščio straipsniai yra parašyti patyrusių vertėjų, profesionalių rašytojų ir redaktorių. Mes mylime savo darbą.

SUSISIEKITE SU MUMIS, LAUKIAME JŪSŲ PRANEŠIMŲ

Įrašykite el. pašto adresą, pridėkite reikiamus failus ir pateikite užklausą. Mes lauksime jūsų pranešimų.