fbpx
Vertimų kalbos
Meniu

Estų kalbos vertimas

Nepaisant to, kad estų kalbą vartoja tik 1,1 milijonas žmonių, o estai puikiai išmano anglų kalbą, yra daug priežasčių, kodėl verta turėti anglų kalbos tekstą išverstą į estų kalbą.

estų kalbos vertimas

Kuo svarbus estų kalbos vertimas?

Estijos ekonomika Europos Sąjungoje yra viena iš sparčiausiai augančių. Anglų-estų ir lietuvių-estų kalbų vertimai yra prieinamos paslaugos, todėl rinkodaros medžiagų, prekių informacijų, programinės įrangos ar mobiliųjų programų vertimai į estų kalbą yra puiki investicija ateinantiems metams. Mūsų vertėjai ir redaktoriai yra kvalifikuoti specialistai, kurie pasirūpins, kad jūsų tekstai būtų puikiai pritaikyti prie vietinės rinkos.

Kodėl verta versti tekstus į estų kalbą?

Nors pasaulyje lingua franca yra anglų kalba, moksliniai tyrimai rodo, kad žmonės labiau linkę pirkti prekes internetinėse svetainėse, kurios yra dalinai arba pilnai išverstos į jų gimtąją kalbą. Mūsų kalbines paslaugas teikianti komanda turi didelę patirtį internetinių puslapių vertimo srityje ir puikiai išmano naujausias SEO praktikas, kurios padės pakelti jūsų verslą į kitą lygį. Taip pat siūlome SEO redagavimą ir reklaminių tekstų kūrimą estų kalba.

Kokio jums reikia vertimo į estų kalbą?

Gali būti, kad įstatymai reikalauja tekstų vertimo. Taip dažnai būna su naudotojo vadovų,saugos instrukcijų tekstais ir prekių saugos techniniais duomenų lapais. Kiekvienoje iš šių sričių esame sukaupę didelę patirtį, o mūsų vertėjai ir redaktoriai yra pasirengę dirbti su bendro pobūdžio, techniniais ir specializuotas tekstais. Galite būti tikri, kad estų kalbos vertimas bus aukštos kokybės ir pristatytas laiku.

Kokių pageidaujate vertimo paslaugų?

O galbūt jūsųvertimo poreikiai yra labiau kasdieniški? Mes teikiame greitus ir tikslius sutarčių, pažymėjimų, diplomų, korespondencijos ir panašių tekstų vertimų paslaugas. Mielai padėsime ir su kitais asmeniniais prašymais bei su vertimu susijusiomis paslaugomis.

Kodėl verta žengti į Estijos rinką?

Pagrindinė priežastis patekti į šią augančią rinką yra ta, kad jeigu užsiimate verslu vienoje iš Baltijos šalių arba Skandinavijoje, Estija yra visiškai šalia, todėl tai lengvas būdas išplėsti savo verslą. Rinka yra panaši į šalia esančių valstybių, o konkurencija paprastai yra mažesnė nei Vakarų Europos šalyse. Estai yra paprasti ir juos lengva suprasti, todėl verslo kūrimas šioje šalyje nereikalaus daug laiko, pastangų ir išskirtinio pasiruošimo.

Nuotraukoje matote: Estijos žvejį, bandantį sugauti žuvį Emajegio upėje po tiltu. Neturėtų kilti jokių abejonių, kad jo kišenėje yra išmanusis telefonas. Fotografavo Raido Vahtra ©

estijos žmonės

Kuo ypatinga Estijos rinka?

Jeigu dar nebandėte dirbti šiame regione, Estija yra puikus atramos taškas verslui, kurį toliau galima plėsti į Baltijos šalis ir Skandinaviją bei likusią Europos Sąjungą. Estija yra patogioje vietoje ir suteikia puikų susisiekimą su pagrindiniais Europos taškais. Estija 2014 m. tapo pirma ir kol kas vienintele šalimi, kuri gali pasiūlyti e-rezidenciją. Nors e-rezidencija nesuteiks jums Estijos pilietybės, ji leis greitai pradėti nuo vietos nepriklausomą internetinį verslą (įmonę įkurti galima internetu ir tai užtrunka trumpiau nei valandą) ir suteiks prieigą prie Estijos viešųjų elektroninių paslaugų, tokių kaip elektroninę bankininkystę, mokesčių deklaracijas ir galimybę pasirašyti dokumentus skaitmeniniu būdu.

Kur yra Europos Silicio slėnis?

Estija yra viena iš labiausiai skaitmenizuotų visuomenių pasaulyje, kuri pirmoji 2005 m. įvedė balsavimą internetu, turi puikų internetinį prieinamumą, o bankų veikla vykdoma visiškai internetinėje erdvėje. Estijos sostinė Talinas dažnai vadinamas Europos Silicio slėniu, o remiantis 2016 m. „Freedom on the Net“ indeksu, Estija užima pirmą vietą pasaulyje pagal internete suteikiamą laisvę. Visa tai Estiją daro puikia vieta pradėti kurti verslą, ypač IT ir internetinėms įmonėms.

Į ką reiktų atkreipti dėmesį verčiant tekstus į estų kalbą?

Estų kalba priklauso Uralo kalbų šeimos finų kalbų pogrupiui. Ji yra glaudžiai susijusi su suomių kalba ir šiek tiek mažiau su vengrų ir samių kalbomis. Nors estų kalba dėl istorinių priežasčių yra gana stipriai nutolusi nuo kitų pasaulio kalbų, jos žodyne yra nemažai germanų kalbų skolinių (beveik trečdalis). Todėl tarp estų ir anglų kalbų galima atrasti nemažai panašių žodžių, pavyzdžiui „loopima“ ir „to lob“ (liet. mesti).

Kokia yra estų kalba?

Galite pamanyti, kad vertimas iš lietuvių ir estų kalbų yra lengvas, tačiau procesas yra gana sudėtingas. Skirtingai nei anglų, estų kalboje nėra prielinksnių. Vietoj jų estų kalba turi 14 gramatinių linksnių sistemą su konkrečiomis žodžių galūnėmis, kurios perteikia prielinksnių reikšmę, pavyzdžiui „namas“ yra „maja“, o „į namą“ – „majani“. Estų kalboje nėra nei gramatinių giminių, nei būsimojo laiko, viskas yra išreiškiama per esamąjį laiką ir atitinkamus prieveiksmius. Dėl šio ir daugelio kitų ypatumų estų kalba tampa dideliu iššūkiu mašininiame vertime, kuris iš esmės duoda visiškai netikslius rezultatus.

Estai labai teigiamai žiūri į užsieniečius, bandančius bent truputį, nors ir neteisingai, kalbėti estiškai, tačiau verslo pasaulyje privalo būti profesionalumas ir tikslumas. Estai didžiuojasi savo kalba, net menkos klaidos reklaminiuose tekstuose ar spaudoje dažnai yra pajuokiamos. Mūsų klientai gali būti ramūs, nes visi su mumis bendradarbiaujantys vertėjai ir redaktoriai nuolat taiko pačius aukščiausius standartus ir užtikrina, kad estų kalbos vertimai terminologiškai tikslūs ir be klaidų.

Kokių dar įdomybių turi estų kalba?

Estų kalba ir jai gimininga suomių kalba, kuri įkvėpė D. R. R. Tolkino sukurtą Elfų kalbą (Quenya), yra labai melodiškos kalbos. Estų kalboje yra devynios balsės, kurios gali būti trijų skirtingų ilgių, tokiu būdu žodžiuose ir frazėse gali būti labai daug balsių. Pavyzdžiui „jõeäärne õueaiamaa“ (13 balsų, kurios yra paryškintos ir pabrauktos). Žodžio reikšmė yra „sodas prie upės“.

Kokie yra keisčiausi estų kalbos žodžiai?

Estų kalba yra agliutinacinė, tai yra žodžių formų darymas prie šaknies pridedant vienareikšmius formantus, nesusiliejančius nei su šaknimi, nei tarpusavyje. Vienas iš agliutinacijos pavyzdžių yra šis iš 17 balsių sukurtas žodis – „äiaõeoaaiaoaõieau“ (liet. pupelių žiedo garbė iš uošvio sesės pupelių lauko). Mažai tikėtina, kad kažkur teks pamatyti tokį žodį.

Kai kurie estiški žodžiai gali turėti keturias vienodas balses iš eilės, pvz. „Kuuuurija töööö jäääärsel teeeendil“ (liet. mėnulio tyrinėtojo darbo naktis užpakaliniame ledo krašte).

Kaip estų kalba apibūdina estus?

Žmonių įsitikinimai, vertybės ir požiūris dažnai gerai atsispindi idiomose, patarlėse ir posakiuose. Estų kalboje tokie posakiai taip pat daug ką pasako apie pačius estus.

Kiekvienas estas žino posakį „valel on lühikesed jalad“ (liet. melo kojos trumpos). Estai tuo puikiai tiki ir tam pritaria.

Pradėdami verslą Estijoje, galite išgirsti posakį „kes kannatab, see kaua elab“ (liet. kantriausias gyvena ilgiausiai). Nors estai tikisi, kad jūs laiku atvyksit į susitikimus, jie supranta, kad tam tikri dalykai gali užtrukti ir dėl to galite vėluoti, tad jie yra atviresni ilgalaikėms investicijoms. Neįtikėtina, bet estiškas veiksmažodis „kannatama“ turi dvi reikšmes – „būti kantriam“ ir „kentėti“, tai gali paaiškinti, kodėl estai linkę dažniau sirgti ir užsisklęsti savyje.

Estai dažnai sako „hommik on õhtust targem“ (liet. rytas protingesnis už vakarą). Tai reiškia, kad estai yra kruopštūs planuotojai ir nemėgsta greitai priimti sudėtingų sprendimų, jiems geriau yra viską apgalvoti. Dėl šios priežasties kaimyninės šalys linkusios teigti, kad estai yra lėti žmonės, tačiau estai sako, jog tai išmintis, kuri padeda priimti atitinkamus sprendimus.

Pabaigai reikia paminėti šią estišką frazę: „rääkimine hõbe, vaikimine kuld“ (liet. žodis – sidabras, tylėjimas – auksas). Šį dalyką Estijoje yra lengva pastebėti. Estai mėgsta labiau klausytis nei kalbėti, jiems ilgos tylos pauzės pokalbio metu nepatogumų nesukelia. Visuotiniu požiūriu yra priimta, kad „küsija suu pihta ei lööda“ (liet. negalima teisti klausiančiojo), tačiau šis posakis nieko nepasako apie pokalbių iniciatyvą, todėl Estijoje tyla yra etiketo dalis.

Kaip nustatoma estų kalbos vertimų kaina?

Mes esame Estijoje įsikūręs vertimų biuras, todėl vertimo paslaugos iš ir į estų kalbą yra labiausiai prieinamos iš visų. Tačiau tiksli vertimų kaina priklauso nuo konkrečios kalbų poros, teksto rūšies (techninis, teisinis, medicininis ar kitokio pobūdžio tekstas), vertimo kiekio (žodžių skaičius), originalo ir vertimo teksto formato, pageidaujamo termino ir kitų jums reikiamų papildomų paslaugų, tokių kaip korektūra, SEO redagavimas ir pan. Bendresnių, kasdieninių temų tekstų vertimai yra pigesni nei techninių ar medicininių tekstų. Specialių tekstų vertimams samdome patyrusį atitinkamos kvalifikacijos vertėją ir redaktorių, norėdami užtikrinti vertimo terminologijos tikslumą, nuoseklumą ir aiškumą. Dėl profesionalios vertimo programinės įrangos, nuolatiniams klientams siūlome nuolaidas pasikartojantiems segmentams vertime.

Kaip galiu užsakyti estų kalbos vertimą?

Norėdami užsakyti vertimą iš arba į estų kalbą, atsiųskite mums užklausą su tekstu, kurį norite išversti. Jeigu šiuo metu negalite pateikti teksto, prašome nurodyti apytikslį žodžių skaičių. Nepamirškite paminėti vertimo paskirties (kam skirtas vertimas ir kokiam tikslui), norimą baigto vertimo formatą, pageidaujamą terminą ir kitas papildomas pastabas. Mūsų projektų vadovas netrukus su jumis susisieks, užduos papildomus klausimus ir pateiks kainos pasiūlymą. Jeigu jums pasiūlymas bus tinkamas, mes pradėsime vertimą kai tik jį patvirtinsite.

Mes siūlome estų kalbos vertimus iš ir į didžiąją dalį Europos kalbų (pvz., anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, latvių, lietuvių kalbų). Tačiau susisiekite su mumis net jeigu jums reikalinga kita kalbų poros kombinacija. Mes visuomet atsižvelgsime į jūsų vertimo poreikius ir ieškosime atitinkamo sprendimo.

Kokias kitas kalbų paslaugas siūlome estų kalba?

Be vertimo, mes teikiame nemažai papildomų estų kalbos paslaugų, pavyzdžiui korektūros, redagavimo, SEO redagavimo reklaminių tekstų kūrimo, SEO tekstų kūrimo paslaugas ir pan. Mūsų korektūros ir redagavimo darbus atliekantys redaktoriai pasirūpins, kad jūsų tekstas būtų sklandus. Pas mus dirbantys tekstų kūrėjai turi didelę naudotojo vadovų, techninių dokumentų, internetinių puslapių ir rinkodaros tekstų rašymo patirtį ir yra pasiruošę priimti bet kokias užduotis. Mūsų gimtakalbiai estų kalbos specialistai pasirūpins, kad jūsų tekstas būtų aukštos kokybės ir pritaikytas prie vietinės rinkos. Jeigu sąraše nerandate norimos kalbų paslaugos, atsiųskite mums užklausą ir mes pasistengsime rasti sprendimą

SUŽINOKITE KAINA.
SULAUKITE ATSAKYMO DVIEJŲ VALANDŲ BĖGYJE!

SUSISIEKITE SU MUMIS, LAUKIAME JŪSŲ PRANEŠIMŲ

Įrašykite el. pašto adresą, pridėkite reikiamus failus ir pateikite užklausą. Mes lauksime jūsų pranešimų.